6 lipca, 2024

Hiszpania pokonała Angolę w turnieju przedolimpijskim w Walencji

W emocjonującym meczu, który odbył się w środę w ramach Przedolimpijskiego Turnieju Koszykówki Mężczyzn w Walencji, Hiszpania zmierzyła się z Angolą w decydującym starciu, które zadecydowało o ich miejscu w półfinale. Z końcowym wynikiem 89-81 na korzyść Hiszpanii, mecz był naznaczony momentami dużej intensywności i umiejętności ze strony obu drużyn.

Hiszpania dominowała na boisku od początku dzięki solidnej obronie i skutecznej grze w ataku. Angola nie pozostała jednak daleko w tyle i pokazała, że ​​potrafi rywalizować z drużyną Sergio Scariolo. Pierwsza kwarta rozpoczęła się od szybkiej wymiany koszy obu drużyn. Hiszpania szybko objęła prowadzenie po celnych strzałach Sergio Lulla i Sandy Altamy, Angola odpowiedziała mocnymi penetracjami i strzałami z bliskiej odległości.

W drugiej kwarcie Angola zwiększyła presję w defensywie, zmuszając Hiszpanię do zmiany strategii ataku. Lorenzo Brown wyróżniał się kluczowymi asystami, które pozwoliły Hiszpanii utrzymać prowadzenie. Angola była jednak w stanie zbliżyć się do tablicy wyników dzięki szybkim i skutecznym zagraniom pod koszem.

Trzecia kwarta była kluczowa, ponieważ obie drużyny walczyły o kontrolę nad meczem. Hiszpania zachowała spokój dzięki ważnym bramkom Jaime’a Pratilli i decydującym trzem punktom Sandy’ego Altamy. Angola ze swojej strony nie poddała się, kontynuując atak, wykonując rzuty wolne i kontrataki.

W ostatniej kwarcie Hiszpania wzmocniła swoją przewagę silną obroną i celnym atakiem prowadzonym przez Willy’ego Hernangomeza i Rudy’ego Fernandeza. Angola do ostatniej chwili próbowała odrobić straty, ale Hiszpania utrzymała impet i zapewniła sobie zwycięstwo i awans do półfinału turnieju.

Jutro o 20:30 Finlandia zmierzy się z Polską i to właśnie wtedy „La Familia” w półfinale zmierzy się ze swoim rywalem. Angola natomiast wyszła z podniesioną głową po niezwykłym występie na przedolimpijskich zmaganiach w Walencji. @mundiario