28 marca, 2024

Hiszpania i Polska są zagrożone odejściem 1-1

Wynik sobotni jest taki, że Hiszpania ma tylko dwa punkty w pierwszych dwóch meczach i tylko jednego z Polaków, a obaj muszą wygrać swoje ostatnie mecze grupowe, aby uniknąć wcześniejszego wyjścia.

Sewilla: Zarówno Hiszpania, jak i Polska są zagrożone niekwalifikacją do fazy pucharowej mistrzostw Europy.

Wynik sobotni jest taki, że Hiszpania ma dwa punkty z pierwszych dwóch meczów, a Polacy mają tylko jeden mecz, przy czym obaj muszą wygrać ostatnie mecze grupowe, aby uniknąć wcześniejszego wyjścia.

Agencja informacyjna Xinhua donosi, że trener Hiszpanii Luis Enrique dokonał tylko jednej zmiany do 0:0 ze Szwecją, wprowadzając napastnika Gerrarda Moreno do wyjściowej jedenastki i dołączając do niego z krytykowanym Alvaro Moratą.

Polska tymczasem grała 5-3-2, a najbardziej zaawansowanym z nich był Robert Lewandowski.

Krótko przed tym, jak Hiszpania zaczęła przejmować kontrolę, Mathews zaczął przenosić polską grę do Hiszpanii, strzelając frazesem, a próba Moraty była oczywista.

Chociaż Hiszpania zyskała terytorium w miarę postępów w połowie, bieguny zachowały swoją formę, a Jordi Alba musiał wykorzystać swoją prędkość, aby powstrzymać Lewandowskiego przed posuwaniem się naprzód.

Hiszpania objęła prowadzenie z chwilą napięcia w 27. minucie, kiedy Moreno podszedł do Moraty, by prześlizgnąć się obok Vojcica Szczecin. Flaga została podniesiona na spalonym, ale cel został legalnie nagrodzony po sprawdzeniu przez VAR.

Moreno strzelił rzut wolny, gdy tylko Hiszpania nadal dominowała, ale w 43. minucie, kiedy Carol Svitersky lewą nogą trafiła w słupek do Lewandowskiego, Polacy prawie zablokowali mocny strzał Simona.

Lewandowski zrównał się z Polską w 53. minucie, strzelając zwycięskiego Imerika Laporta z wysoką głową, gdy obrońca narzekał na jazdę, ale minutę później Jacob Moder został ukarany grzywną za złapanie Moreno za późno.

Moreno wziął to na siebie, ale posłał swoją karę w słupek, a szybki Morata nie był w stanie wrócić do otwartej bramki.

READ  Dzieła zrabowane przez nazistów z hiszpańskiego muzeum wracają do Polski

Ferran Torres został zastąpiony przez Danny’ego Olmo i Pablo Sarabia Moreno, podczas gdy Hiszpania nadal szukała zwycięstwa, a Skeszny uratował próbę przeskoku Moraty.

Hiszpanie kontrolowali piłkę, ale 15 czerwca (ISD) ze Szwecją nie udało im się narzucić rytmu gry, by skomplikować polską obronę.

Dwa błędy defensywne z biegunów doprowadziły do ​​jednego lub dwóch biegunów Golmouth, a Rodri oddał mocny strzał prosto w Szczecin, ale musieliby odejść, gdyby nie podjęli gry w polu karnym hiszpańskich rywalek.