29 maja, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Hiszpania i Polska rozmawiają o możliwym „ludobójstwie” na Ukrainie | Świat | D.W.

„Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby sprawcy tych zbrodni wojennych nie zostali ukarani, aby mogli wystąpić w sądach przed Międzynarodowym Trybunałem Karnym (MTK) w tej sprawie, aby zająć się tymi zbrodniami. Dlaczego nie porozmawiać o zbrodniach wojennych i ludobójstwie przeciwko ludzkości” – powiedział Sanchez na Forum Ekonomicznym w Madrycie.

Premier RP w poniedziałek (4.04.2022) wezwał do powołania Międzynarodowej Komisji Śledczej w sprawie „ludobójstwa” dokonanego przez rosyjskie wojsko w ukraińskich miastach, m.in. w Puczy.

„Te krwawe masakry popełniane przez Rosjan, rosyjskich żołnierzy, zasługują na nazwanie ich po imieniu. To ludobójstwo, trzeba to określić” – powiedział dziennikarzom Mateusz Morawiecki. Dlatego proponujemy powołanie międzynarodowej komisji do zbadania tego ludobójstwa – dodał.

„Ludobójstwo”, „Masakra”, „Domniemane zabójstwo”

Prezydent Portugalii Marcelo Rebello de Sousa potępił „masakrę” w ukraińskim mieście Pucha, gdzie po wycofaniu się armii rosyjskiej znaleziono setki ciał, i określił ją jako „kolejne niedopuszczalne naruszenie praw człowieka”.

Podobnie rząd szwajcarski wezwał do międzynarodowego i niezależnego śledztwa w sprawie rzekomej masakry wojsk rosyjskich w Pucha na przedmieściach Kijowa.

Szwajcarskie MSZ stwierdziło w oświadczeniu, że doniesienia o wydarzeniach w Puczy „budzą obawy przed poważnymi naruszeniami międzynarodowego prawa humanitarnego” i pilnie potrzebują niezależnego śledztwa.

W oficjalnej notatce dodano, że Szwajcaria wspiera dochodzenia Międzynarodowego Trybunału Karnego i innych agencji w sprawie możliwych naruszeń praw człowieka podczas wojny na Ukrainie, a strony konfliktu muszą szanować opinię publiczną.

Burmistrz kolejki Witalij Kliczko wskazał w tę niedzielę, że martwi cywile znajdowani na ulicach Puchy byli „związani za plecami”.

„Najgorsza masakra w Europie od II wojny światowej”

Ukraińskie władze potępiły odkrycie ponad 400 ciał na ulicach Puchy, co według ukraińskiego ministra spraw zagranicznych Dmitrija Kuleby było „najgorszą masakrą w Europie od II wojny światowej”.

Według ukraińskiego dziennika podczas obrzędów pogrzebowych wyzwolonego niedawno przez wojska ukraińskie miasta Pucha odnaleziono i pochowano na jego ulicach ciała ok. 340 cywilów. Prawda.

Według PrawdaPowołując się na źródła na przedmieściach Kijowa, powiedział: „W Puczy znaleziono od 330 do 340 ciał, ale jest ich znacznie więcej”. „Z ulicy Jabłonskiej zebraliśmy 15 ciał ze związanymi rękami i postrzelonymi w głowę. Dziś [el 3 de abril] Znaleźliśmy 30 ciał ”.

READ  Olympic-Athlete-Poland wygrywa pierwszą sztafetę mieszaną 4x400m

Według Siergieja, pracownika Służby Pogrzebowej Puchy, cytowanego w lokalnej gazecie, większość prac związanych z ratowaniem ciał wykonywali robotnicy. „Jutro musimy zobaczyć co najmniej 20 adresów. Wiele jest pochowanych na podwórkach i działkach. Dokładna liczba nie jest znana. Nie mamy jeszcze pełnych list. Pochowaliśmy już około 350 osób” – podkreślił.

„Twoje ręce są związane za plecami”

Królowa burmistrz Witalij Kliczko zwrócił w tę niedzielę, że martwi cywile widziani na ulicach Puchy byli „związani za plecami”, co widać na zdjęciach wyemitowanych przez międzynarodowe media.

Prezydent Wołodymyr Żeleński określił to, co Rosja robiła wczoraj wieczorem w amerykańskiej telewizji, jako „ludobójstwo” na narodzie ukraińskim.

Human Rights Watch (HRW), organizacja praw człowieka, potępiła masakrę w oświadczeniu wydanym w niedzielę 3 marca. Zawiera szczegóły egzekucji cywilów, gróźb, gwałtów i rabunków popełnionych rzekomo przez rosyjskich żołnierzy.

rml (afp, efe)