22 lutego, 2024

Historyczny!  Santiago Jimenez wyrównał rekord Luisa Suareza pod względem bramek w Eredivisie |  Chcesz ligi holenderskiej

Historyczny! Santiago Jimenez wyrównał rekord Luisa Suareza pod względem bramek w Eredivisie | Chcesz ligi holenderskiej

Meksykański napastnik Santiago Jimeneza Znów strzelił gola i przeszedł do historii z Feyenoordem, ale przeciwko Liverpoolowi to nie wystarczyło Eindhoven Eindhoven Który odniósł ważne zwycięstwo nad Rotterdamem z wynikiem 1-2.

Podczas gdy Santi Jimenez rozpoczął i rozegrał cały mecz z Feyenoordem, który w drugiej połowie stracił dwa gole w trzy minuty, Ismaila Al-Sibariego Wynik otworzył się w 65. minucie Oliviera Buscagela Prowadzenie Eindhoven powiększyło się w 68. minucie.

Jimenez próbował już strzelić wspaniałego gola z dystansu, ale bramkarz Walter Benitez wykonał fenomenalną interwencję, uniemożliwiając zdobycie bramki Meksykaninowi, który po raz kolejny był najniebezpieczniejszym zawodnikiem w drużynie Arne Slotta.

W 81. minucie Bibiotti otrzymał doskonałe podanie od Milambo w prawy sektor pola, które kontrolował, połączył je lewą nogą i oddał strzał, który dłonie Beniteza odbił się i wylądował w siatce PSV Eindhoven.

Santiago Jimeneza przyszedł do 19 goli w sezonie, 17 w Liga Holenderska Aby utrzymać przewagę punktową. Ponadto Meksykanin przeszedł do historii, ustanawiając rekord Luis Suarez W lidze holenderskiej 30 goli w roku kalendarzowym; Urugwajski napastnik osiągnął to w 2009 roku w barwach Ajaksu.

Chaquito mają do końca 2023 roku dwa mecze w Eredivisie (z Volendamem i Heraclesem), aby pobić rekord Suareza.

PSV zadało w tym sezonie ogromny cios zwycięstwem na stadionie De Kuip, gdzie w walce o tytuł ma już 10-punktową przewagę nad Feyenoordem.

Podopieczni Chucky’ego Lozano prowadzą w Eredivisie z 42 punktami, a Rotterdam z 32 punktami zajmuje drugie miejsce, choć niewykluczone, że wyprzedzi je Alkmaar z 29 punktami i tracący dwa mecze do lidera.

READ  Mercedes otrzymał kontrowersyjną karę po Grand Prix Hiszpanii - Fox Sports