28 września, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Hagamous posłowie ponawiają konieczność uregulowania medycyny estetycznej – Occidental

Hagamous posłowie ponawiają konieczność uregulowania medycyny estetycznej – Occidental

Śmierć młodej kobiety w Tepatitlán, która przeszłaby operację plastyczną, otwiera potrzebę przedyskutowania inicjatywy wysuniętej przez posła Enrique Velasqueza w styczniu 2020 r. w celu uregulowania praktyki chirurgii plastycznej, inicjatywy już przetestowanej w komisjach.

Poseł z Hajamos stwierdził, że inicjatywa ta została przedstawiona jego partnerce Marie Robles i spodziewali się jej zatwierdzenia po przejściu do drugiego czytania 25 lutego 2021 r., jednak za zgodą Rady Koordynacji Politycznej powróciła do początku. Reading i jak dotąd pozostawał w tym procesie legislacyjnym bez żadnej dyskusji.

Możesz być zainteresowany:

„Reforma ta ma na celu nowelizację państwowego prawa zdrowotnego oraz prawa karnego, w której proponujemy, aby do wykonywania czynności zawodowych w zakresie medycyny i stomatologii” oraz wszystkiego, co jest związane ze zdrowiem „musieli posiadać tytuł, świadectwo zawodowe oraz, w stosownych przypadkach tytuł stopnia specjalizacji lekarskiej”, aby móc wykonywać ten rodzaj operacji.

Powiedział, że są ludzie, którzy specjalizują się w żywieniu i dzięki kursowi uzyskują certyfikat kosmetologii bez szkolenia na chirurga, aw najlepszym przypadku wielu z nich bierze udział w kursie online prowadzonym przez Veracruz.

Wyjaśnił, że należy doprecyzować, że specjalizacja estetyczna to nie to samo co specjalizacja kosmetyczna, ponieważ pierwsza „to ta, która działa na skórę, w drodze skórnej, w celu leczenia zmian skórnych, ale nie może interweniować pod skórą, tj. , nie mogą między innymi wszczepiać implantów i liposukcji.

Powiedział, że ważne jest, aby dodać artykuł dotyczący chirurgii plastycznej, „zwracając uwagę, że można ją wykonywać w jednostkach medycznych posiadających licencje w obecnym podmiocie i określając, w jakim zakresie chirurg może się posunąć”, poza tym jest to zabronione wykonywania tych zabiegów w „salonach fryzjerskich i kosmetycznych lub salonach kosmetycznych i tym podobnych.” Oprócz stworzenia przestępstwa karnego jest przywłaszczanie sobie pracy lekarzy bez ich bycia.

READ  Otyłość w Meksyku: 25% populacji ma prawidłową wagę

Jednocześnie szef Hajamos w Tepatitlán, Claudia Franco, zwróciła się do władz miejskich i stanowych, aby nie zapominały o tej sprawie, oddały sprawiedliwość młodemu Naili i wydały nakazy aresztowania dwóch osób, które uciekły po śmierci pacjenta .

Tego typu sytuacja powoduje konieczność pozyskania wysokiej jakości usług medycznych i unikania obecności osób, które świadczą tego typu usługi estetyczne bez posiadania odpowiednich warunków i certyfikatów, ale także prowadzenia kampanii wydawniczych skierowanych do profesjonalistów przeszkolonych do wykonywania te zabiegi estetyczne.

Valeria Avila, wiceprezes Hagamos w Jalisco, stwierdziła, że ​​konieczne jest odpowiednie zorganizowanie tej praktyki, w której zachodzi potrzeba certyfikacji lekarzy, a niezbędny personel znajduje się w miejscach odpowiednich dla sali operacyjnej, a nie w miejscu obok restauracja.