28 października, 2021

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Guz rośnie nieproporcjonalnie przez siedem lat u pacjenta pediatrycznego z Portoryko

Powierzchowne znamię skórne to guz składający się z tkanki tłuszczowej pod skórą właściwą.

Jego patologia potwierdziła nasze podejrzenia, że ​​był to powierzchowny tłuszczak skóry.

Dla krewnych tego pacjent pediatryczny Lekarze początkowo wskazywali, że jest to uraz, który sam zniknie. Myśleli nawet, że to brodawka, ale tak nie było. Masa ta nadmiernie wzrosła w życiu dziecka od około siedmiu lat.

Portorykańscy świadkowie medyczni tego scenariusza to między innymi wybitny chirurg dziecięcy, dr Victor Ortiz z portorykańskich „Kobiet”. i dzieci Towarzyszyli mu lekarze Paula Castro Zias, Ihab Abu Khair Abu Khair i Atenas Martinez Bernal.

Pacjent Pediatria rozpoczęła się od urazu dolnej części pleców w wieku czterech lat. W wywiadzie dla Journal of Medicine and Public Health dr Castro Zias opowiedział, że przez około siedem lat chodził do innej opieki medycznej, gdzie wskazywali, że może to mieć pochodzenie wirusowe lub że była to brodawka, która może zniknąć oczywiście część Departamentu Pediatrycznego Kobiet w Portoryko i dzieci szpital.

Uraz urósł tak duży, że już powodował niedogodności dla pacjent w dolnej części pleców, wzmiankowany.

Dr Paula Castro Zias i Dr Victor Ortiz z Puerto Rico i dzieci szpital.

“Kiedy to ocenialiśmy, zauważyliśmy miękką, uszypułowaną zmianę w kształcie kalafiora. Zaleciliśmy badanie MRI, aby upewnić się, że masa nie wpływa na sąsiednie tkanki i podjęto decyzję o wycięciu guza. Histopatologia potwierdziła nasze podejrzenie, że tak było powierzchowny tłuszczak skóry” – mówi.

Znamię powierzchowne skórne to guzy utworzone z tkanki tłuszczowej pod skórą właściwą. Najczęstsze miejsca, w których mogą wystąpić, to dolna część pleców, pośladki i brzuch. Guz nie jest różnicowany ze względu na płeć, nie posiada elementu genetycznego, a w niektórych przypadkach może pojawić się od urodzenia.

READ  6 znaków, że inni Cię kochają

„Trzeba było opracować plik Plan pod kątem operacji Ze względu na wielkość zmiany i zamknięcie jej szwami, aby zapobiec ponownemu otwarciu tego obszaru skóry.

Jeśli chodzi o objawy, ten typ choroby zwykle pojawia się tylko na skórze i rzadko pojawia się nawrót lub przerzuty – wyjaśnił.

„Ważne jest, abyśmy to zrozumieli Rodzaj zmian w etapach Wcześnie, ponieważ może rosnąć bardzo duże, jak ten guz, który rośnie od siedmiu lat. To nie był problem, który mu spowodował Ból w dolnej części plecówJednak pacjenci ci mogą również mieć z tego powodu problemy z samooceną Rodzaj zmian skórnych. Podkreślił, że guz ten był widoczny pod koszulą pacjenta.

Eksperci wskazali, że Plan pod kątem operacji Ze względu na wielkość zmiany i zamknięcie jej szwami blokującymi, aby zapobiec ponownemu otwarciu tego obszaru skóry ze względu na jego położenie

W Puerto Rico opisano około siedmiu przypadków tego typu nowotworu, chirurg dziecięcy dr Ortiz, który również pracuje w Bayamon Medical Center i był autorem pierwszej klasy bliźniąt syjamskich w Puerto Rico w 2018 roku.

Ten przypadek został zaprezentowany na 68. Dorocznej Konferencji Pediatrycznej Doskonałości Portorykańskiego Towarzystwa Pediatrycznego oraz na 16. Dorocznej Konferencji Naukowej Instytutu Badawczego Ponce

Dowiedz się więcej o Dr. Ortizie tutaj:

Przeczytaj post o statusie Tutaj