23 kwietnia, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Guterres i Zełenski spotykają się w Kijowie, by szukać „sprawiedliwego pokoju”

Guterres i Zełenski spotykają się w Kijowie, by szukać „sprawiedliwego pokoju”

Sekretarz Generalny Organizacji Narodów Zjednoczonych, Antonio GuterresaSpotkali się w Kijowie z prezydentem Ukrainy, Włodzimierz Zełenski„szukać rozwiązań” pozwalających osiągnąć ostateczny cel”Cześć sprawiedliwośćWedług pierwszych oświadczeń dla prasy.

„Suwerenność, niepodległość, jedność i integralność terytorialna Ukrainy muszą być zachowane w granicach uznanych przez społeczność międzynarodową” – powiedział Guterres na początku spotkania.

„Nasz ostateczny cel jest równie jasny, sprawiedliwy pokój oparty na Karcie Narodów Zjednoczonych, prawie międzynarodowym i niedawnej rezolucji Zgromadzenia Ogólnego, upamiętniającej rok od rozpoczęcia wojny” – dodał.

Guterres zaznaczył, że dopóki ten cel nie zostanie osiągnięty, ONZ będzie kontynuować wysiłki na rzecz złagodzenia wpływu konfliktu na ludność ukraińską i świat.

W związku z tym zauważył, że inicjatywa biegacz dla niego ukraińskie zboże Przez Morze Czarne umożliwił już przetransportowanie 23 milionów ton zboża, obniżając światowe ceny żywności i zapewniając „zasadniczą ulgę” tym w innych częściach świata, którzy „również płacą wysoką cenę za wojnę „. sprężony.

Guterres, który we wtorek odwiedził Kijów po raz trzeci od wybuchu wojny, aby omówić między innymi przedłużenie umowy zbożowej, powiedział, że ukraiński i rosyjski eksport żywności i nawozów jest „niezbędny” dla światowego bezpieczeństwa żywnościowego.

„Chciałbym podkreślić krytyczne znaczenie rozszerzenia Black Sea Grain Initiative 18 marca i pracy nad stworzeniem warunków, które pozwolą na jak największe wykorzystanie infrastruktury eksportowej na Morzu Czarnym zgodnie z celami inicjatywy” – powiedział. .

Ponadto zwrócił na to uwagę Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej (Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej) została „zmobilizowana” do ochrony bezpieczeństwa Elektrownie jądrowe Na Ukrainie, w tym w Zaporożu, największy w Europie.

Sekretarz Generalny ONZ stwierdził, że jego zdaniem możliwe jest pośredniczenie w dążeniu do całkowitej demilitaryzacji regionu i przywrócenia stacji do normalnej pracy i zaproponował ONZ tę rolę.

Z kolei Zełenski zamieścił na swoim kanale Telegram zdjęcia z przyjęcia Sekretarza Generalnego ONZ.

READ  Uważaj na sztywność. Dusza nie jest za nim

„To bardzo ważne, abyśmy rozmawiali w Kijowie o tym, jak przywrócić międzynarodowy pokój i bezpieczeństwo oraz pełną moc Karty Narodów Zjednoczonych, zasad, które są równie ważne dla wszystkich krajów na planecie” – powiedział.

Z informacji z EFE