18 czerwca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Gustavo Arnal: Bed, Bath & Beyond CFO ginie spadając z wieżowca podczas kryzysu w firmie |  Gospodarka

Gustavo Arnal: Bed, Bath & Beyond CFO ginie spadając z wieżowca podczas kryzysu w firmie | Gospodarka

Po lewej dyrektor finansowy Bed Bath and & Beyond, Gustavo Arnal, a po prawej jeden ze sklepów marki w Nowym Jorku.RR.SS. /Getty Images

Gustavo Arnal, dyrektor finansowy i numer dwa w firmie zajmującej się dekoracją i sprzedażą detaliczną Bed, Bath & Beyond, zmarł w piątek, gdy spadł ze swojego mieszkania w nowojorskim wieżowcu. Firma potwierdziła śmierć prezesa 52 lata, urodzony w Wenezueli. Arnal pracował jako numer 2 w firmie, która przechodziła bardzo delikatną sytuację ekonomiczną. Właśnie ogłosił zamknięcie 150 sklepów i 20-procentowe zwolnienia pracowników.

Według NYPD detektywi pracują nad hipotezą samobójczą. Arnal wypadł ze swojego mieszkania w słynnej 50-piętrowej wieży przy 56 Leonard Street w Tribeca na Manhattanie. Budynek znany jest z dziwnej konstrukcji, przypominającej wieżę Jenga, nawiązującą do gry w kostki, w której trzeba usuwać klocki bez zawalenia się wieży. Arnal wypadł z mieszkania na osiemnastym piętrze. Kierownik nie zostawił listu ani nie powiedział nic swojej żonie, która była w tym czasie w mieszkaniu.

Arnal posiada tytuł licencjata inżynierii mechanicznej na Uniwersytecie Simona Bolivara w Caracas oraz tytuł magistra finansów na Uniwersytecie Metropolitan. Miał długą i pełną sukcesów karierę w sektorze konsumenckim. Bed Bath & Beyond podpisał z nim kontrakt w maju 2020 r., ponieważ był inżynierem ds. zmian w firmie zajmującej się sprzedażą bezpośrednią produktów kosmetycznych. Przed dołączeniem do Avon pełnił również obowiązki kierownicze w Walgreens i Procter & Gamble.

Bed, Bath & Beyond był bliski zawieszenia płatności z powodu problemów finansowych, spowodowanych najpierw pandemią, a następnie zmianami nawyków konsumpcyjnych spowodowanymi rosnącą inflacją. Informacje o zmianach w akcjonariuszach, zaliczkach i niepowodzeniach w negocjacjach dotyczących refinansowania długu wywołały gwałtowne wahania cen jej obligacji, które weszły do ​​kategorii długu. akcje memowe, Z cenami opartymi na modzie, gorączce zakupów i sentymencie na kontach firmowych.

pozew zbiorowy

Zmarły prezes był przedmiotem pozwu zbiorowego złożonego 23 sierpnia, w którym zarzucono mu m.in. oszustwo, wykorzystanie poufnych informacji i nieuczciwe zarządzanie. Pozew twierdzi, że sztucznie zawyżał cenę akcji firmy fałszywymi i wprowadzającymi w błąd informacjami. Cena spadła w ubiegłym roku o 65%, do 8,63 USD, ale w pierwszej połowie sierpnia wzrosła o prawie 600%, do ponad 30 USD, po czym ponownie spadła. W tym czasie Arnal sprzedał akcje spółki za 1,4 miliona dolarów.

READ  Na Amazon Mexico ten likier znajdziesz w specjalnej cenie zaledwie 159 peso, dzięki czemu możesz cieszyć się jego pysznym smakiem

Kierownik Bed, Bath & Beyond zgłosił pozew Zauważył: „Firma jest na wczesnym etapie oceny roszczenia, ale w oparciu o aktualną wiedzę uważa, że ​​zarzuty są bezpodstawne”.

Zgodnie z dokumentami, które spółka zarejestrowała w Komisji Papierów Wartościowych, umowa transferowa Arnal obejmowała szacowane wówczas odszkodowanie na wypadek śmierci lub inwalidztwa. Ponad 9 milionów dolarów. Zgodnie z dokumentacją z ostatniego zgromadzenia wspólników, Arnal otrzymał 4,65 miliona dolarów odszkodowania w 2020 roku I 2,9 miliona dolarów w 2021 roku, z czego większość to nagrody pieniężne.

„Chciałbym przekazać nasze najgłębsze kondolencje rodzinie Gustavo. Każdy, kto pracował z Gustavo, zostanie zapamiętany za jego przywództwo, talent i kierowanie naszą firmą. Jestem dumny, że jestem jego kolegą i będzie nam wszystkim bardzo brakowało w Bed Bath & Beyond i nas wszystkich” – powiedziała Harriet Edelman, prezes Independent Bed Bath & Beyond. Kto byłby zadowolony, gdyby go poznał? poprzez oświadczenie. „Naszym celem jest wspieranie jego rodziny i zespołu, a nasze myśli są z nimi w tym smutnym i trudnym czasie. Dołącz do nas w poszanowaniu prywatności rodziny.”