2 kwietnia, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Grupo México sfinansowało propozycję zakupu Banamex

Meksyk /

Jeśli się zlepi grupa Meksyk udało się to zdobyć panamax, Operacja zwiększy wartość rynkową firmy o 25 procentWedług szacunków Barclays.

„Firma zajmuje się głównie wydobyciem, ale transakcja doda około 25 procent wartości rynkowej” – podała brytyjska instytucja w swoim raporcie. Grupo México przygląda się bankowości detalicznej.

Oznacza to, że plik Konglomerat 8K zarobi 778 milionów dolarów Cena rynkowa na Meksykańskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (BMV) jest mniej więcej taka sama jak koszt własny Banamex.

Barclays zauważył, że ostatnia wartość księgowa kapitału Banamexu wyniosła 4 miliardy dolarów. Ogólnie rzecz biorąc, bank będzie musiał zapłacić 8 miliardów dolarów, dwukrotność wartości księgowej instytucji.

„Jest to wyższa premia w porównaniu z tym, co Banorte wynegocjowało w ciągu ostatnich pięciu lat, około 1,7 razy, ale może stanowić premię wymaganą do osiągnięcia porozumienia.

Ze względu na zorientowanie na klienta działalność detaliczna dla Banamex, Nie widzimy synergii, ale uważamy, że Grupo México jest stosunkowo sprawne, jeśli chodzi o fuzje i przejęcia, i uważamy, że jeśli jesteś zainteresowany, powinieneś zobaczyć więcej wartości generowanej w Banamex”.

Według najnowszego raportu finansowego firmy kierowanej przez Germána Larreę, Firma ma 5 tysięcy 645 milionów dolarów w gotówce A ekwiwalent, który dodał do kredytu, który otrzymał za 5 miliardów – według źródeł Reutera – będzie już dostępny do kupienia ponad 10 tysięcy 600 milionów.

agencji Reutera zgłosił to Kilka banków, w tym Barclays i HSBC, zadeklarowało pożyczkęTak twierdzą osoby bliskie procesowi, które prosiły o anonimowość, ponieważ rozmowy są poufne i ostrzegały, że umowa nie jest gwarantowana, ponieważ może się rozpaść w ostatniej chwili.

Spotkanie AMLO-Fraser

Prezydent Wczoraj Andrés Manuel López Obrador spotkał się z prezesem CitigroP, Jane Fraser, która uczestniczyła w Pałacu Narodowym w towarzystwie Ernesto Torresa Cantu, dyrektora Banku Ameryki Łacińskiej.

READ  Konsolę Microsoft można kupić na sprzedaż za mniej niż 9700 pesos

Wizyta Frasera w Meksyku została ogłoszona w zeszłym tygodniu, a także spotkanie z prezesem w celu omówienia potencjalnego biznesu poza sprzedażą Banamex, ponieważ Citi będzie nadal działać w Meksyku jako podmiot korporacyjny.

Musimy pamiętać, że Citigroup ogłosił to w listopadzie ubiegłego roku Kupisz licencję Deutsche Bank w Meksykubanku inwestycyjnego obsługującego sektory, które nadal budzą zainteresowanie Citi w kraju, aby kontynuować działalność w zakresie bankowości korporacyjnej i inwestycyjnej.

Uzyskanie licencji banku inwestycyjnego ma sens dla Citigroup po sprzedaży Banamexu, ponieważ od początku tego procesu zapowiada pozostanie w kraju, ale tylko z własną hurtownią.

MRA/AMP