24 marca, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Grupa Lego zwiększyła swoje przychody o 17% w roku podatkowym 2022

Silny wzrost Grupy LEGO w roku fiskalnym 2022

redakcyjne gry b2b03.09.2023

Przychody Grupy Lego wyniosły 64,6 mld DKK, co oznacza wzrost o 17%, podczas gdy zysk netto firmy również wzrósł o 5%, do 13,78 mld DKK.

Grupa Lego świętuje swoje 90. urodziny, docierając do większej liczby dzieci niż kiedykolwiek wcześniej.

Grupa Lego odnotowała dobre wyniki za cały rok 2022, znacznie przewyższając rynek zabawek i zyskując udział w rynku. W szczególnym dla marki roku, w którym obchodziła ona swoje 90-lecie, całoroczne przychody wzrosły o 17% do 64 miliardów DKK w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. Wyniki te są wynikiem dużego popytu na asortyment produktów firmy, partnerstwa zarówno ze sprzedawcami internetowymi, jak i stacjonarnymi, silnej platformy handlu elektronicznego oraz silnej globalnej sieci łańcucha dostaw. Podobnie zysk operacyjny wzrósł o 5% do 17 900 mln koron, podczas gdy zysk netto wyniósł 13 780 mln koron, co oznacza wzrost o 5% w stosunku do roku poprzedniego. Wyniki te uzyskano pomimo nadzwyczajnej presji inflacyjnej na koszty materiałów, transportu i wzrostów energii. Wolne przepływy pieniężne wyniosły 9,3 mld SEK, w porównaniu z 12,9 mld SEK w 2021 r., dzięki zwiększonym inwestycjom kapitałowym w obszarach takich jak moce produkcyjne.

Niels P. Christiansen, dyrektor generalny Grupy Lego, stwierdził, że rok 2022 był kluczowym rokiem dla Grupy Lego, ponieważ obchodzimy 90. rocznicę powstania. Ponadto nasze dobre wyniki pokazują, że system gier Lego jest wygodniejszy i atrakcyjniejszy niż kiedykolwiek wcześniej. Jestem bardzo zadowolony z wyników, jakie osiągnęliśmy w tym roku. Osiągnęliśmy dwucyfrowy wzrost przychodów i zakończyliśmy rok przekraczając oczekiwania, po wyjątkowym wzroście w zeszłym roku i pomimo trudnych warunków rynkowych. Dzieje się tak dlatego, że nasza marka posiada szerokie i zróżnicowane portfolio oferujące inspirujące doświadczenia zakupowe. Prezentując swoje roczne wyniki, Grupa Lego potwierdziła również, że sprzedaż konsumencka wzrosła w 2022 roku o 12%, rosnąc we wszystkich głównych grupach rynkowych.

READ  Kiedy musisz opróżnić swój stołek po wejściu do biblioteki - naucz mnie o nauce

Inicjatywy napędzające wzrost

W 2022 roku Grupa Lego nadal przyspiesza inwestycje w strategiczne inicjatywy, takie jak kanały sprzedaży detalicznej, innowacje produktowe, własne i partnerskie platformy sprzedaży detalicznej w sklepach i Internecie, moce produkcyjne, cyfryzacja i zrównoważony rozwój. Idąc tym tropem, w ciągu roku otworzyli 155 nowych sklepów firmowych Lego, powiększyli łączną liczbę sklepów Lego do 904 sklepów na całym świecie, poczynili postępy w projektach rozbudowy trzech swoich fabryk, a także położyli kamień węgielny pod nową, neutralną pod względem emisji dwutlenku węgla fabrykę w Wietnamie i ogłosił plany budowy elektrowni neutralnej pod względem emisji dwutlenku węgla w Stanach Zjednoczonych.

Patrząc w przyszłość na rok 2023, firma spodziewa się jednocyfrowego wzrostu przychodów, wyprzedzając globalny rynek gier i będzie nadal przyspieszać inwestycje w inicjatywy strategiczne.