18 czerwca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Grupa „altruistycznych” srok australijskich zaskoczyła naukowców, łącząc siły w celu usunięcia umieszczonych na nich urządzeń śledzących GPS

Wysłano:

23 lutego 2022, 13:06 GMT

Eksperci zauważają, że po raz pierwszy takie zachowanie zaobserwowano u tego gatunku.

Zespół ornitologów, który przeprowadził testy pilotażowe nowego urządzenia śledzącego GPS do monitorowania ruchu ptaków, był zaskoczony uzyskanymi wynikami i odkrył, że sroki australijskie (Cracticus tibicen) używane do testowania jego skuteczności były pracować jako jeden zespół zutylizować urządzenie”,Wyjątkowy Zachowania społeczne”, na których naukowcy nie polegali.

Zdaniem naukowców celem testów było poznanie wzorców ruchu i dynamiki społecznej tego gatunku oraz przetestowanie ich nowego narzędzia, które zostało specjalnie zaprojektowane do ich odzyskiwania bez konieczności pobierania badanej próbki. Jednak sroka znaleźć szybko Słaby punkt w magnetycznym systemie mocowania jego pasa, a po pomaganiu sobie nawzajem, byli w stanie złamać go i usunąć w mgnieniu oka.

Według ekspertów, w artykule opublikowany Ostatnio w australijskiej ornihologii polowej, chociaż ptaki te znane są jako wysoce inteligentne i społeczne stworzenia, są to: Pierwszy raz Obserwuje się u nich tego rodzaju zachowanie, w którym jeden członek grupy pomaga drugiemu bez uzyskania natychmiastowej i namacalnej nagrody, postawa uważana przez ludzi za altruizm.

„Podczas badania pilotażowego dowiedzieliśmy się, jak szybko sroki łączą się, aby rozwiązać problem. 10 minut Po założeniu ostatniego trackera obserwowaliśmy, jak dorosła samica bez urządzenia pracowała z dziobem, próbując zdjąć pasek z młodszego osobnika. […]. w kilka godzinWiększość innych trackerów została ściągnięta. wytłumaczyć Badanie było współautorem Dominica Botvina w artykule opublikowanym w poniedziałek w The Conversation.

Jednak uzyskane wyniki różniły się od oczekiwanych, jak zauważają ornitolodzy: udokumentowane zachowanie „wykazuje świetną współpracę i umiarkowany poziom rozwiązywania problemów, dostarczając dalszych dowodów na potencjalne zdolności poznawcze tego gatunku”.

Jeśli Ci się spodoba, podziel się nim ze znajomymi!

READ  Izrael przeprowadził prawie sto nalotów na Hamas w Gazie we wczesnych godzinach nocnych: obiecując przeprowadzić „kompleksowy atak” | Wiadomości z Meksyku