19 maja, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Grofcore otwiera duże centrum badawczo-rozwojowe w Polsce

Centrum Inżynieryjne GraphCore w Gdańsku będzie docelowo siedzibą największego zespołu programistycznego firmy poza Wielką Brytanią.

Brytyjska firma, która zebrała 682 miliony dolarów na rozwój chipów AI, szuka szerszego grona odbiorców dla centrum inżynierii oprogramowania. Obejmuje to rozwój warstwy oprogramowania Poplar AI, która umożliwia duże wdrożenia, takie jak centra danych AI w chmurze. Pracownicy będą również zapewniać bezpośrednie wsparcie klientom Graphcore.

Wraz z rozwojem zespołu zatrudni również inżynierów Grapcore, którzy będą wspierać możliwości oferowane przez integrację AI i HPC. Systemy oprogramowania Graphcore są projektowane w połączeniu ze sprzętem Intelligent Processing Unit (IPU).

Firma twierdzi, że Polska zbudowała silną reputację produkującą najlepszych krajowych inżynierów oprogramowania, a także okazała się atrakcyjnym miejscem do transferu umiejętności z innych części świata. Intel, Amazon i wiele innych firm technologicznych uruchomiło już duże operacje w Gdańsku.

„Cieszymy się, że Grabcore, wiodący innowator w dziedzinie sztucznej inteligencji, wybrał Gdańsk na swoje nowe Centrum Inżynierii Oprogramowania” – powiedział Piotr Miszkowski, dyrektor zarządzający Digital Polish Foundation. „Według naszego raportu państwowego na temat Poland AI 2021, Polska jest jednym z wiodących krajów europejskich pod względem dostępności ekspertów branżowych. Graphcore niewątpliwie na tym skorzysta.

W sąsiedztwie Uniwersytetu Gdańskiego i Lotniska im. Lecha Wałęsy będzie mieściło się biuro firmy Grabcore z siedzibą w Alchemy, drugim co do wielkości centrum biznesowym w północnej Polsce.

www.graphcore.ai

Powiązane artykuły

Inne artykuły w Europie

READ  Ukrainki i dzieci ukraińskie są zagrożone w Polsce