15 sierpnia, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Granice między Polską a Ukrainą załamały się z powodu napływu Ukraińców do kupowania samochodów.

Przyczepy samochodowe pod palącym słońcem na granicy Polski i Ukrainy.

Wielu z nich to obywatele Ukrainy, którzy wrócili do swojego kraju samochodami zakupionymi w UE przed 1 lipca i skorzystają ze zwolnienia podatkowego, które kończy się po tej dacie.

Jak tłumaczy ta Ukrainka, długie godziny i dni oczekiwania przy temperaturach prawie 40 stopni są uzasadnione.

„Po zwolnieniu z podatku importowego samochód, który kupiłem za moje ciężko zarobione pieniądze, będzie o 3000 dolarów wyższy, gdy będę musiał zapłacić podatek”.

Przybycie ukraińskich kupców spowodowało całkowite załamanie ruchu na autostradzie granicznej, co dotknęło również przewoźników.

Potwierdziły to polskie organy celne.

„Wielu obywateli Ukrainy chce teraz kupować samochody na granicy UE i sprowadzać je z powrotem na Ukrainę, korzystając z ulg podatkowych ustanowionych przez władze ukraińskie” – powiedziała Edyta Chabowska, rzeczniczka polskiego urzędu celnego w Przemyślu. .

Dzięki cierpliwości, ochronie przed wodą i upałem, szczęśliwi Ukraińcy, którzy mogli skorzystać z tej ostatniej ulgi podatkowej, wrócili na Ukrainę z nowo zakupionymi samochodami.

READ  Legendy euro: Poznajcie Zbigniewa Bońka, obecnie polskiego ikonoklastę prezesa FA