6 grudnia, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Gramofon Teenage Engineering produkuje na zamówienie winyl

Obraz artykułu zatytułowanego

Gdyby zapytać fanów gier i instrumentów muzycznych Teenage Engineering, jak będzie wyglądała następna rozbudowa firmy, prawdopodobnie założyliby, że będzie to coś nowego. kieszonkowy graczA inny mówca A może aktualizacja do OP-Z. W rzeczywistości jest to pierwsze urządzenie firmy, które w pełni zaadoptowało analogowy dźwięk: a przenośna przecinarka tarczowa.

Analogowe formaty audio, które kiedyś uważano za wymarłe, przeżywają niesamowity renesans. Kasety powracają, a płyty winylowe znów cieszą się popularnością, mimo że większość z nas nosi w kieszeni urządzenie, które ma dostęp do dosłownie milionów piosenek. Czy dźwięk analogowy jest lepszy od dźwięku cyfrowego? Może to być debata, która nigdy nie została rozwiązana, ale nagrania mają wyraźny dźwięk, który wielu woli od rygorystycznej perfekcji cyfrowego archiwum, a teraz Teenage Engineering chce, aby każdy mógł tworzyć własne.

Obraz artykułu zatytułowanego

Fani winyli i gramofonów mogą uznać nowy PO-80 za znajomy. Jest to współpraca między Teenage Engineering, projektantem Yuri Suzuki i japońskim producentem zabawek edukacyjnych Gakkenem, chociaż dwaj ostatni Pracowali razem wcześniej. Kilka lat temu, Gakken i Suzuki stworzyli EZ Record Makerktóry – który Omówiliśmy to, gdy zadebiutował w 2020 rokuI choć nie testowaliśmy jeszcze nowego PO-80, sądząc po samych zdjęciach, wygląda on niemal identycznie. Do EZ Record Maker, plus kilka imponujących aktualizacji kolorów i brandingu Record Factory.

Niekoniecznie jest to zła rzecz, ponieważ wydostanie EZ Record Maker z Japonii nie było łatwe, chyba że byłbyś gotów pogodzić się z wygórowanymi cłami importowymi. PO-80 zawiera ramię gramofonowe, które może odtwarzać pięcio- lub siedmiocalowe nagrania winylowe (z adapterem) oraz wymienne ramię wycinane za pomocą igły, które może nagrywać trzy minuty wspaniałego dźwięku mono (przy 45 obr./min) lub cztery minuty wysokiej jakości dźwięk (przy 33 obrotach na minutę) na pięciocalowej płycie winylowej.

Obraz artykułu zatytułowanego

Za 149 USD zasilany przez USB PO-80 zawiera wbudowany głośnik, dodatkowy rysik do przycinania, sześć czystych 5-calowych płyt winylowych i gniazdo audio 3,5 mm do podłączenia źródła dźwięku, takiego jak syntezator. Teenage Engineering sprzedaje również zestaw akcesoriów, w tym futerał za 59 USD, zapasowe pióra po 15 USD za sztukę i opakowanie 10 czystych tabletek za 20 USD.

Dla tych, którzy oczekują „optymalnej jakości dźwięku dla swoich nagrań” Teenage Engineering też jest Stwórz narzędzie do masteringu online który „zastosowuje pożądaną krzywą EQ do Twojej muzyki i ułatwia osiągnięcie dobrej jakości dźwięku lo-fi na niestandardowym 5-calowym winylu. wydać dwa dolary na trzy minuty dźwięku analogowego, lepiej dołożyć wszelkich starań, aby zabłysnął.

READ  Odfiltruj potencjalną listę 15 darmowych gier od Epic Games