24 marca, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Gospodarka USA dodała w lutym 311 000 miejsc pracy

(CNN) – Gospodarka USA dodała w lutym 311 000 miejsc pracy, zgodnie z miesięcznym raportem o zatrudnieniu opublikowanym przez Departament Pracy w piątek.

Jest to odbicie od udanego raportu o zatrudnieniu za styczeń, kiedy dodano 504 000 poprawionych miejsc pracy, ale pokazuje, że rynek pracy wciąż ewoluuje.

Średni Bezrobocie Wzrósł do 3,6% z 3,4%.

Według Refinitiv ekonomiści spodziewali się zysku netto w wysokości 205 000 miejsc pracy w lutym i stopy bezrobocia na poziomie 3,4%.

Rezerwa Federalna od prawie roku walczy o spowolnienie gospodarki i stłumienie najwyższej stopy inflacji od 40 lat, ale rynek pracy nadal kwestionuje te wysiłki.

„Stopa bezrobocia wzrosła od 0,2% do 3,6%, bardziej niż oczekiwano” – powiedział Mark Hamrick, główny ekonomista Bankrate. „Co przyczyniło się do presji tutaj, było więcej osób szukających pracy”.

Branże, w których odnotowano znaczny wzrost zatrudnienia, obejmowały rozrywkę, hotelarstwo, handel detaliczny, administrację publiczną i opiekę zdrowotną. Po zmiażdżeniu przez pandemię, sektor rozrywki i hotelarstwa stale zwiększa liczbę pracowników i stara się sprostać rosnącemu popytowi ze strony konsumentów, którzy przenieśli swoje wydatki z towarów na usługi.

Średnie zarobki godzinowe, bacznie obserwowany wskaźnik, który Fed stara się zmierzyć wpływ wyższych płac na inflację, wzrosły o 0,2% w ciągu miesiąca i wzrosły o 4,6% w porównaniu z rokiem poprzednim.

Współczynnik aktywności zawodowej wzrósł do 62,5% z 62,4%.

READ  AirTagi stały się problemem dla Apple