19 maja, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Google otworzył Bard, swojego chatbota dla publiczności, w odpowiedzi na ChatGPT

Google otworzył Bard, swojego chatbota dla publiczności, w odpowiedzi na ChatGPT

Wraz z masowym przyjęciem modeli AI, takich jak ChatGPT, było tylko kwestią czasu, zanim Google trafi na rynek i trafi z podobnym modelem. Dziś lista oczekujących się skończyła, a Bard jest teraz dostępny dla użytkowników w ponad 180 krajach, poinformowała firma na corocznej imprezie I/O w Mountain View w Kalifornii.

Firma powiedziała, że ​​Bard jest zasilany przez nową technologię modelu językowego PaLM 2 i jest obecnie dostępny w języku angielskim, japońskim i koreańskim, ale Google planuje w najbliższej przyszłości obsługiwać 40 języków i rozszerzy dostęp do Bard na więcej krajów i terytoria. .

Google pokazało, że Bard będzie w stanie zaoferować bardziej wizualne wrażenia. Na przykład użytkownicy będą mogli przesyłać obrazy wraz z tekstem, gdy Bard zostanie poproszony o zrobienie czegoś. Oznacza to, że użytkownik może przesłać zdjęcie z urodzin swojego dziecka lub plaży i poprosić Barda o napisanie komentarza o określonych cechach. Zrobi to Google Lens, który przeanalizuje obraz i napisze „w ciągu kilku sekund”.

Źródło: Google.

Bard posiada również funkcje programistyczne, które pozwolą użytkownikom pisać i debugować (korekta) i wyjaśnij kod. Wraz z tymi funkcjami formularz ma teraz ciemny interfejs (tryb ciemny) oraz opcję eksportu wyników lub wersji roboczych bezpośrednio do Gmaila lub Dokumentów Google.

W lutym ubiegłego roku Bard popełnił błąd w swoim pierwszym programie. Podczas wydarzenia GIF udostępniony przez Google pokazał, jak Bard odpowiada na pytanie: „Jakie nowe odkrycia z Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba mogę powiedzieć mojemu 9-latkowi?” W odpowiedzi Bard stwierdził, że teleskop „zrobił pierwsze zdjęcia planety poza naszym Układem Słonecznym”. Dane te są jednak błędne od czasu wykonania pierwszego zdjęcia egzoplanety w 2004 roku.

W ramach zakładu Bard obejmuje również generowanie obrazów i będzie mógł wchodzić w interakcje z innymi aplikacjami, takimi jak Adobe Firefly, aby przekształcać pomysły w obrazy. Integrując to narzędzie z chatbotem, użytkownicy będą mogli również edytować obrazy, „usuwając w ten sposób niechciane aberracje i odtwarzając punkty, których nie uchwycono w oryginalnym ujęciu”.

READ  Dlaczego nie powinieneś łączyć się z publicznym Wi-Fi

Według Google utworzone obrazy będą miały taką samą wysoką jakość jak wersja beta Firefly, ponieważ wszystkie są tworzone z tej samej bazy danych obrazów Adobe Stock, z otwartą licencją i zawartością domeny publicznej.

Źródło: Google.

Śledź nas w Google News, aby być na bieżąco