5 grudnia, 2021

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Gniew osoby, która brutalnie uderzyła konia w Magangué, Bolivar

Nowy przypadek znęcania się nad zwierzętami został odnotowany w Magangué, Bolivar. Władze aresztowały mężczyznę po tym, jak uderzył konia na środku drogi publicznej. Konie służyły do ​​wabienia zwierząt.

Był to bezlitośnie napad na konia w gminie Bolivar. scena nadużycia Został nagrany w filmie, który rozprzestrzenił się w sieciach społecznościowych. Rozzłoszczeni internauci odrzucili takie działania przeciwko zwierzętom.

Na zdjęciach widać moment, w którym mężczyzna zaczyna bić konie batem. Zwierzę było przyczepione do wózka najwyraźniej prowadzonego przez daną osobę. Według władz konie nie były w stanie przenieść ciężkiego ładunku i dlatego zostały zaatakowane.

Bicie było tak silne, że koń poruszał się i unosił przednie nogi, jakby chciał uniknąć bata. Po obejrzeniu niefortunnego spektaklu społeczność zaczęła krzyczeć na temat, aby przestać maltretować konie.

Jeden z obywateli, który mijał to miejsce, zbliżył się nawet do napastnika bardzo zdenerwowany, jak twierdził i był w stanie go popchnąć.

Komenda policji w Bolivar stwierdziła, że ​​aresztowała osobę, „którą złapano na gorącym uczynku w dzielnicy Cordoba, w gminie Magangi, ponieważ źle traktował konia, który był używany do rysowania zwierząt”.

„Sprawca próbował zmusić to zwierzę do przewiezienia dużej ilości towaru na wozie. Pułkownik Tahir Susth Rivera Suiscon, dowódca policji w Bolivar, wyjaśnił, że koń odmówił z powodu wyczerpania.

Poinformował również, że dzięki terminowemu wezwaniu społeczności oraz szybkiej reakcji patroli i grupy ekologicznej udało się aresztować obywatela, który znęcał się nad koniem.

Pułkownik Tahir Suseth Rivera dodał, że „osoba aresztowana była do dyspozycji prokuratury iw ostatnich godzinach sędzia w Republice rozstrzygnie jego status prawny”.

Ponadto poinformował, że konie były pod ochroną burmistrza Magangi. Władze regionalne będą odpowiedzialne za zarządzanie oceną przez lekarza weterynarii i określenie stanu zdrowia konia.

Konsekwencje prawne wykorzystywania zwierząt w Kolumbii

READ  Pułkownik, który został porwany w kwietniu, został zamordowany przez uciekinierów z FARC

W Kolumbii prawa zwierząt, zarówno domowych, jak i dzikich, są łamane. W obliczu tego sprawcy tych ataków przez biuro Prokuratora Generalnego są narażeni na liczne konsekwencje prawne, które zniechęcają do tej praktyki.

Ustawa 1774 z 6 stycznia 2016 r. ma na celu zapewnienie, że sytuacja między człowiekiem a zwierzęciem opiera się na „Szacunek, solidarność, współczucie, moralność, sprawiedliwość, troska i zapobieganie cierpieniom w likwidacji rodzin i opuszczeniu”.

Zgodnie z art. 4 ustawy, kto dopuszcza się czynów szkodliwych, które nie powodują śmierci lub szkody dla zdrowia i integralności fizycznej zwierząt, podlega karze grzywny od 5 do 50 miesięcy od obowiązującej ustawowej płacy minimalnej. Na dzień dzisiejszy liczba ta waha się od 4 542 630 pesos do 45426 300 pesos.

Z drugiej strony, osobom, które powodują śmierć lub obrażenia, które szkodzą ich zdrowiu lub bezpieczeństwu fizycznemu zwierzęcia, grozi kara pozbawienia wolności od 12 do 36 miesięcy. Ponadto będą musieli stawić czoła specjalnej niepełnosprawności od roku do trzech lat, aby wykonywać zawód, handel, handel lub posiadanie związane ze zwierzętami.

Czytaj: