5 grudnia, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Gazety donoszą, że Fernandez odwołał wizytę w Meksyku „zirytowany AMLO”

Gazety donoszą, że Fernandez odwołał wizytę w Meksyku „zirytowany AMLO”

Prezydent Argentyny Alberto Fernandez odwołał zaplanowaną na czwartek wizytę w Meksyku, której głównym tematem będą spotkania z prezydentem Andresem Manuelem Lopezem Obradorem, z którym wyraził wielką polityczną bliskość.

Oficjalny powód to Erozyjne zapalenie błony śluzowej żołądka co sprawiło, że był niepełnosprawny fizycznie podczas podróży po Francji i Indonezji; Jednak głównym powodem jest rozdrażnienie Fernandeza na Lópeza Obradora, spowodowane brakiem poparcia w głosowaniu w sprawie wyboru nowego prezesa Banku Międzyamerykańskiego (IDB), donosiły główne gazety w Argentynie.

Argentyna poparła propozycję Brazylii Ilana Goldfeina, która według Lópeza Obradora i rządu meksykańskiego jest kandydaturą promowaną przez Stany Zjednoczone i reprezentuje „więcej tego samego”.

„Sprawa z BID była nieskoordynowana. Negocjacje były dobre, ale ze Stanami Zjednoczonymi… (Argentyna) spodziewałem się, że poparcie Lópeza Obradora przyspieszy wraz z kandydaturą Todesca „, zgodnie ze źródłami, z którymi się konsultował Naród.

Gdy tylko Argentyna nie uzyskała poparcia dla swojej kandydatury, negocjowała ze Stanami Zjednoczonymi w sprawie kluczowych stanowisk, zgadzają się Ostry s Naród.

Jednak oficjalna wersja to temat medyczny. Oto, co biuro prasowe Casa Rosada powiedziało La Nación:

Jutro prezydent wznowi swoje obowiązki, nie sądzimy, żeby jechał do Meksyku w celach medycznych.

Kopia gazety Ostry Zaznacza, że ​​negocjacje z Islamskim Bankiem Rozwoju to tylko jedne z negocjacji między Meksykiem a Argentyną, które nie przyniosły pożądanego rezultatu.

Argentyńska gazeta potwierdza, że ​​oba kraje różniły się ze względu na wcześniejsze negocjacje w Islamskim Banku Rozwoju w 2020 r. dotyczące CAF Banco de América Latina i nieobecność Marcelo Ebrarda na kluczowym spotkaniu w Buenos Aires.

Chcemy wyjaśnić, że nie ma zmian w wyborze dyrektora Islamskiego Banku Rozwoju, Międzyamerykańskiego Banku Rozwoju, jest to raczej to samo, to, co było stosowane przez cały okres neoliberalny, oni Zgodzić się. Za zgodą nas i tak wybierają. Szkoda, że ​​nadal tak jest, nie ma zmian.

I będziemy szukać opcji, oczywiście za radą Gerarda, dobrego urzędnika, wyposażonego, jednego z najbardziej wrażliwych społecznie ekonomistów i myślę, że był jednym z niewielu, którzy w okresie neoliberalnym odważyli się przeanalizować gospodarka i nierówności społeczne w Meksyku. Przesyłamy więc pozdrowienia i dziękujemy za udział.