26 maja, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Gaz jamalski wznoszący się przez Reuters płynie na wschód z Niemiec do Polski

© Reutera. Plik: 29 grudnia 2006 Mężczyzna na stacji benzynowej na gazociągu Jamał-Europa w pobliżu Neswich na Białorusi. REUTERS / Wasilij Fedosenko

MOSKWA, 24 stycznia (Reuters) – Gaz płynie z Niemiec do Polski gazociągiem Jamał-Europa, który przesyła rosyjski gaz do Europy Zachodniej, a liczba ta wzrosła od weekendu, podał w poniedziałek dane operatora z niemieckiej sieci Cascade.

Połączenie gazociągowe między Polską a Niemcami działa od 21 grudnia w trybie rewersu, co spowodowało wzrost cen gazu w Europie. [NG/GB]

Gazociąg zazwyczaj odpowiada za jedną szóstą rocznego eksportu rosyjskiego gazu do Europy i Turcji.

W poniedziałek rano przepływ wsteczny wyniósł 12,3 mln kWh/h, a w weekend 11,4 mln kWh/h, jak wynika z danych z punktu pomiarowego Malno na granicy niemiecko-polskiej. Oczekuje się, że prąd utrzyma się na tym poziomie do początku wtorku.

Benchmarkowe ceny gazu w Europie osiągnęły rekordowy poziom 155 euro za megawatogodzinę (MWh) 6 października i nowy najwyższy poziom 4 184,95 w dniu 21 grudnia.

Według analityków, poziom magazynowania gazu w Europie jest niższy niż średnia z ostatnich pięciu lat, więc nabywcy są bardziej zainteresowani czerpaniem gazu z rezerw niż płaceniem wyższych cen za dostawy rosyjskie.

Zalecenia dotyczące przepustowości dla przesyłu rosyjskiego gazu z Ukrainy na Słowację przez punkt graniczny Velke Kapusani, inny ważny rosyjski szlak gazowy, wyniosły w poniedziałek 287 307 MW.

Poziom ten jest zgodny z dotychczasowymi rekomendacjami ze stycznia, ale jest poniżej poziomów z grudnia i jest o 60% niższy niż rok temu.

(Raport Katyi Golupkovej; redakcja Davida Goodmana, przekład Jose Munoza w redakcji Gtansk)

Ostrzeżenie prawne: Media Fusion Przypominam, że dane na tej stronie nie są aktualne ani dokładne. Wszystkie kontrakty CFD (akcje, indeksy, kontrakty futures) i ceny forex nie są dostarczane przez giełdy, ale przez animatorów rynku, więc ceny mogą być niedokładne i mogą różnić się od rzeczywistej ceny rynkowej, tj. wyłącznie do celów znakowania i handlu. Dlatego Fusion Media nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty biznesowe poniesione przez użytkownika w związku z wykorzystaniem tych danych.

READ  Polska pamięta głód i chłód wywiezienia na Syberię

Media Fusion Lub ktokolwiek związany z Fusion Media nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty lub szkody wynikające z polegania na informacjach zawartych na tej stronie, w tym danych, notowaniach, wykresach i sygnałach kupna/sprzedaży. Bądź w pełni poinformowany o ryzyku i kosztach związanych z handlem na rynkach finansowych, który jest jedną z najbardziej ryzykownych form inwestycji.