24 maja, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Franco Colapinto został zdyskwalifikowany za błędy techniczne i wyjechał bez powodzenia w Australii!

Franco Colapinto został zdyskwalifikowany za błędy techniczne i wyjechał bez powodzenia w Australii!

ESPN.comCzytanie: dwie minuty.

Radość Franco Colapinto nie trwała długo: siedem godzin po jego wielkim zwycięstwie w wyścigu Formuły 3 Sprint w Australii FIA ogłosiła wykluczenie Argentyńczyka, ponieważ samochód zespołu MP nie przeszedł przeglądu technicznego.

Wszystkie samochody Team MP zostały zdyskwalifikowane z powodów technicznych.Getty Images

Argentyńczyk wystartował z szóstego miejsca w krótkim wyścigu o drugie miejsce w Pucharze Świata i po świetnym prowadzeniu odniósł zwycięstwo po znakomitym finiszu nad Sebastianem Montoyą. Sprinter, który jest związany z Williams Academy, programem rozwoju talentów dla angielskiego zespołu Formuły 1, świętował na podium, słuchając argentyńskiego hymnu. Następnie udał się na konferencję prasową, okazał całą radość z sukcesu i zakończył dzień. Jednak jego samochód nie był w dobrym stanie.

W oświadczeniu FIA wskazano, że trzy samochody zespołu MP nie spełniały art. 1.3 i 2.5 regulaminu technicznego dla tej klasy. Sędziowie techniczni stwierdzili, że zewnętrzne krawędzie belki kadłuba zostały zmodyfikowane lub naprawione iw ten sposób poszerzono i ścięto oraz zmodyfikowano geometrię, co było niedozwolone. Różnica w pomiarze wynosiła 150 mm. Według dokumentu FIA przedstawiciel zespołu MP, który pojawił się przed delegatem FIA, nie potrafił wyjaśnić, skąd wzięła się różnica.

Argumentowali od zespołu, że ta część nadwozia została dostarczona bezpośrednio przez producenta (Dallara), ale FIA ​​odpowiedziała, że ​​różnica między częścią wyjmowaną z samochodu a częścią regulacyjną, która pojawia się w instrukcji, jest tak oczywista dla prostej opinii , które zespół powinien mieć. Zauważa widżet i go nie używa. Drużynie zastępczej przysługuje odwołanie od wyroku.

Po argentyńskim skinieniu głowy Zach O’Sullivan odziedziczył zwycięstwo, a Sebastian Montoya wskoczył na drugie miejsce.

READ  „Chico” Perez zaprzecza opuszczeniu Red Bulla w 2023 roku