5 grudnia, 2021

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Francja w kryzysie migracyjnym na polskiej granicy: „Rosja nie jest częścią problemu, jest częścią rozwiązania”

Opublikowany:

11 listopada 2021 22:07 GMT

Ponad 2000 uchodźców, w większości Kurdów, próbuje przedostać się do Unii Europejskiej przez granicę Polski z Białorusią.

Clement Beyonc பிரான், francuski sekretarz stanu do spraw europejskich, zdystansował się od krytyki Rosji dotyczącej sytuacji migrantów na granicy białorusko-polskiej, argumentując, że Moskwa może być „częścią rozwiązania” problemu ze względu na swoje relacje. Do Mińska.

Na Raporty W ten czwartek dla francuskich mediów BFMTV urzędnik ocenzurował rząd białoruski w celu uruchomienia „Atak imigrantów” Uważa, że ​​ma na celu „destabilizację UE”.

Peon był bardzo ostrożny, gdy mówił o Rosji. Według niego Moskwa nie jest zamieszana w „uprowadzenia” imigrantów i kryzys na granicy z Polską – jest ich tam więcej. 2000 uchodźców, Według białoruskiej służby granicznej-, zauważając, że istnieje „Wpływ” Mińsk położyć temu kres.

„Jeśli Rosja nie jest częścią problemu, to oczywiste jest, że jest przynajmniej częścią rozwiązania” Zawodowiec Białoruś rośnie razem z Moskwą – powiedział.

Poszukiwani są winowajcy

Tymczasem prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenko zaprzeczył zarzutom różnych rządów europejskich, że kryzys jest próbą podważenia UE. W środę prezydent obwinił Stany Zjednoczone.”Został zaproszony„Na imigrantów, głównie Kurdów”, czeka na nich Europa i Azja Środkowa”.

Ze swojej strony premier Polski Mateusz Morawiecki wezwał we wtorek prezydenta Rosji Władimira Putina.Mózg„Sytuacja na granicy z Białorusią.

Rosja zaprzeczyła tym zarzutom w wydanym w piątek oświadczeniu, w którym stwierdzono, że „Podobne, bezpodstawne zarzuty dotyczące rosyjskiego wywiadu zostały postawione więcej niż raz. Minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow Szanowany Sytuacja z tego wtorku przypomina korzenie problemu.

„Wtedy to po prostu do nas dotarło Polityka krajów zachodnichOni, w tym członkowie NATO i Unii Europejskiej, od wielu lat są osadzeni na Bliskim Wschodzie iw Afryce Północnej i starają się narzucić im lepsze życie według zachodnich standardów” – powiedział.

READ  Białoruś oskarża Polskę o „próbę wywołania sztucznego kryzysu humanitarnego” na granicy

Ławrow przypomniał kształtowanie się tej zachodniej polityki.Bezprecedensowy przepływ uchodźców„Od Iraku, Libii i Syrii, z innych krajów, odpowiedzialność za złagodzenie kryzysu spoczywa na tych, którzy stworzyli warunki do jego złagodzenia.