23 kwietnia, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Fortuna Gautama Adaniego „rozpada się” i nie jest już nawet najbogatszym człowiekiem w Azji

Fortuna Gautama Adaniego „rozpada się” i nie jest już nawet najbogatszym człowiekiem w Azji

Gautam Adani nie jest już najbogatszym człowiekiem w Azji ani we własnym kraju. W ciągu zaledwie jednego tygodnia, to było niesamowite zyski od Bogactwo W zeszłym roku 44 miliardy z nich wyparowało, a potem część z nich wyparowała.

Dzień po dniu spadał w dół indeksu miliarderów Bloomberga, starając się odeprzeć atak krótkiej sprzedaży. A w środę jego miłosna fortuna spadła poniżej Mukesha Ambaniego, rywalizującego indyjskiego potentata biznesowego.

z Niskie zasoby Wszystko firmy adaneAdani Enterprises Ltd zamknęła rekordowe 28 procent, majątek Adaniego spadł o około 12 miliardów dolarów do około 72 miliardów dolarów, podczas gdy majątek Ambani wyniósł 81 miliardów dolarów.

Imperium biznesowe kierowane przez 60-letniego Adaniego chwieje się po tym, jak Hindenburg Research oskarżył miliardera o „pociągnięcie największego oszustwa w historii firmy”.


Jakie są firmy Gautama Adaniego?

dla Was Grupa firm, które w dużej mierze koncentrują się na infrastrukturze zgodnie z celami rozwojowymi wyznaczonymi przez indyjskiego premiera Narendrę Modi, straciło ponad 90 miliardów dolarów z wartości rynkowej od czasu opublikowania wyników krótkiej sprzedaży.

Adani stracił w styczniu 36 miliardów dolarów majątku netto, co jest największą stratą ze wszystkich miliarderów śledzonych przez Bloomberga.

Poszło cudownie wzrost Co dało mu drugie miejsce na świecie, tuż za nim Który kolor piżmo.

Prezes Adani Group został na krótko okrzyknięty najbogatszym człowiekiem Azji w lutym, zanim zajął to miejsce w czerwcu.


To był on najbogatsza dziesiątka Na zamknięciu we wtorek, ale wkrótce ponownie spadnie po niedawnej zmienności Rynek.

Ceny akcji Adani ponownie spadły po tym, jak Bloomberg poinformował, że Credit Suisse Group AG przestał przyjmować obligacje spółek z grupy Adani jako zabezpieczenie pożyczek zabezpieczających dla swoich klientów banków prywatnych, zwiększając ryzyko, że więcej firm finansowych oceni swoją ekspozycję na zadłużony konglomerat.

READ  Coppel: Kto jest właścicielem tego meksykańskiego sklepu?

Hindenburgaw swoim raporcie z zeszłego tygodnia, wyraził zaniepokojenie obietnicami „z natury niestabilnych” akcji, które „skutecznie wykorzystują Grupa Do końca”.

Pomimo zamieszania na rynku, firma Adani Enterprises złożyła we wtorek ofertę o wartości 2,5 miliona dolarów, co jest największą sprzedażą akcji w Indiach, częściowo dzięki gwałtownemu wzrostowi popytu ze strony obecnych akcjonariuszy i inwestorów w ostatniej chwili. Inwestorzy indywidualni wykazali niewielkie zainteresowanie.

Obiecaj mi obalić oskarżenia Hindenburga przez weekend i próbował przedstawić krótkiego sprzedawcę jako atak na same Indie. Z kolei Hindenburg powiedział, że oszustwo nie może być „skażone nacjonalizmem lub nadmierną reakcją”, co ignoruje główne zarzuty.

Infekcja była szybka. Spadek akcji Grupy Adani wpłynął na rynek indyjski i zmniejszył fortuny wielu tamtejszych miliarderów.

Ambani W tym roku do wtorku stracił 5,6 miliona dolarów, co jest największą jak dotąd stratą Obiecaj mi na całym świecie. Miliarderzy Radhakishan Damani, założyciel rozległej sieci supermarketów, oraz Ravi Jaipuria z Varun Beverages Ltd. Są też jednymi z największych przegranych na świecie.