27 stycznia, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Flamenco podpisał kontrakt z Sousa, który odszedł z polskiej drużyny

WARSZAWA (AP) – Po równoczesnych ogłoszeniach liderów piłki nożnej w kraju europejskim i brazylijskim klubie, po rozwiązaniu kontraktu, Paulo Sosa odejdzie z rządów reprezentacji Polski i otrzyma Flamenco.

Szef polskiej federacji powiedział, że Susa odejdzie w środę, jednocześnie zapowiadając, że Menca podpisała dwuletni kontrakt z trenerem.

Cசரிsar Kuleska powiedział, że Zarząd Konfederacji jednogłośnie postanowił nie realizować 51-letniej strategii portugalskiej, choć musiałby zapłacić „odszkodowanie zgodne z oczekiwaniami” organu zarządzającego piłką nożną w Polsce.

Gulesca nie określiła wysokości odszkodowania. W niedzielę oskarżył Sousa o „bardzo nieodpowiedzialne zachowanie” za próbę opuszczenia stanowiska po tym, jak dostał szansę w klubie.

Polski przywódca dodał, że „stanowczo odrzucił” prośbę Sousy o odejście za obopólną zgodą.

W styczniu 2021 r. Sousa został mianowany menedżerem Polski. Drużyna prowadzona przez gwiazdę Bayernu Monachium Roberta Lewandowskiego ujawniła rozczarowujący mecz pod wodzą Portugalczyków.

W czerwcu był ostatnim w swojej drużynie na Mistrzostwach Europy.

Polska przegrywa z Anglią w eliminacjach do przyszłorocznego mundialu w Katarze iw marcu będzie musiała zagrać w play-off.

„Witaj Brazylio!”, powiedział Sousa w filmie, który Flamenco rozpowszechniło w swoich sieciach społecznościowych. „Reprezentowanie klubu z niezrównaną dumą Flamenco daje mi ogromną dumę i satysfakcję.”

Sousa zastąpi Renault Portalup, który został wyrzucony przez klub z Rio de Janeiro po porażce 2:1 w finale Copa Libertadores z Palmeiras w listopadzie.

READ  Polskie rugby dziękuje wielu Wenezuelczykom