2 października, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Fitch Ratings wyklucza natychmiastowy wpływ sprzedaży akcji na rating Banamexu

Fitch Ratings wyklucza natychmiastowy wpływ sprzedaży akcji na rating Banamexu

Fitch Ratings powiedział w czwartek, że rating kredytowy Banco Nacional de México (Banamex) nie będzie miał natychmiastowych skutków po decyzji Citigroup o sprzedaży go w drodze pierwszej oferty publicznej (OPI) na giełdzie.

Międzynarodowa agencja nie wyklucza jednak, że po zakończeniu tego procesu może zrewidować swój wynik w dół, ponieważ nie ma wsparcia amerykańskiego Citigroup.

Citi ogłosiło w środę, że odsuwa negocjacje detaliczne i określiło, że Banamex wejdzie na giełdę w 2025 roku, co obejmie bankowość detaliczną, portfel konsumencki i dziedzictwo kulturowe.

Przeczytaj także: Między Meksykiem a Wall Street? Takie są wyzwania IPO sprzedającego Banamex

Fitch Ratings potwierdził, że nowy plan Citi „nie będzie miał bezpośredniego wpływu na ratingi Banamexu i jego spółek zależnych”.

Zauważył, że jego szacunki są poparte faktem, że Citi „w razie potrzeby zapewni wsparcie w odpowiednim czasie, o ile akcjonariusze mniejszościowi nie będą mieli wpływu na integrację główną”.

Zauważył również, że decyzja Citi o opuszczeniu krajowego rynku konsumenckiego oraz małych i średnich przedsiębiorstw jest częścią globalnej strategii na 14 rynkach.

Fitch Ratings ostrzega jednak, że „rating rentowności” Citibanamex odzwierciedla potencjalną słabość jego indywidualnego profilu kredytowego i wyników biznesowych.

Oznacza to, że po sfinalizowaniu transakcji, ponieważ ocena agencji ratingowej uwzględnia rolę Citi jako akcjonariusza jako element, „szczególnie w odniesieniu do adekwatności kapitałowej i dźwigni finansowej”.

Fitch ostrzegł, że będzie nadal monitorował ten proces i rozwiąże go „kiedy dostępne będą bardziej szczegółowe informacje, w tym wynik pierwszej oferty publicznej i własność Citi po IPO”.

Citibanamex zajmuje czwarte miejsce na meksykańskim rynku bankowym, a jego działalność w zakresie kart kredytowych stanowi około 24% całego portfela, co czyni go również drugim co do wielkości bankiem w systemie w tym portfelu.

Banamex posiada sieć 1300 oddziałów, 9000 bankomatów, 12,7 miliona klientów bankowości detalicznej, 6600 klientów bankowości komercyjnej i 10 milionów emerytów, co czyni go trzecim co do wielkości funduszem emerytalnym w Meksyku.

READ  Funko Pop; Vieeeoooo; Poznaj lalkę Wendy Guevara

Śledź informacje biznesowe i aktualności w Forbes Mexico