16 sierpnia, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Firma zobowiązała się już do poszanowania praw konsumentów

Profeco odpowiedziało na status użytkowników, którzy złożyli reklamacje dotyczące zamówień Liverpool anulowany jednostronnie. Poprzez notatkę informacyjną zacytowany za pomocą Reformacja (ale jeszcze niedostępne w dziale prasowym portalu agencji), adwokat powiedział, że firma już zobowiązała się do „Szanuj prawa konsumentów zgodnie z prawem”.

w Xataka Meksyk Rozmawialiśmy Wcześniej z grupą, której to dotyczy, doradzała firma doradztwa prawnego Gabmex. Dyrektor zarządzający konsultingu powiedział w wywiadzie, że Liverpool narusza prawa konsumentów Podczas anulowania zamówień na telewizory Samsung.

W nocie informacyjnej do prawnika jest to szczegółowo opisane Otrzymano co najmniej 125 skarg. Ponadto Profeco twierdzi, że wszystkie roszczenia będą przyjmowane za pośrednictwem Conciliaexpress, gdzie każde zamówienie będzie weryfikowane w celu sprawdzenia, czy konsumenci dokonali zakupu, otrzymali numer zamówienia, a na koniec ich anulowanie.

Profeco opowiada się za tym, aby składane reklamacje były opatrzone dowodami, że skarżący dostarczają zrzuty ekranu, zdjęcia lub filmy dokumentujące zakup i późniejsze anulowanie.

Profico powołała się również na artykuł 50 federalnej ustawy o ochronie konsumentów, który stanowi, że każdy, kto zgłasza promocję i nie stosuje się do niej, musi zapewnić inną lub równoważną usługę.

READ  Resultados Sorteo Superior 2712: LISTA de ganadores de la Lotería Nacional del 4 de febrero 2022