3 lipca, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Firma/przyszłość medycyny przebiega przez sztuczną inteligencję i big data

Według Miguela Camacho, dyrektora generalnego Atalaya Technologies, „Przyszłość medycyny leży w sztucznej inteligencji i big data”. Dlaczego? Jaki jest związek tych technologii z sektorem zdrowia? Jakie są zalety big data i sztucznej inteligencji w sektorze zdrowia? Jak big data i sztuczna inteligencja mogą pomóc w przyszłości?

W sektorze zdrowia istnieje wiele niejednorodnych źródeł danych, które dostarczają wielu informacji dotyczących pacjentów, chorób i ośrodków zdrowia. Informacje te, jeśli zostaną odpowiednio przeanalizowane, są bardzo przydatne dla pracowników służby zdrowia, ale dlaczego? Dlaczego big data i sztuczna inteligencja są ważne w medycynie?

Integracja big data i sztucznej inteligencji ze zdrowiem to przyszłość, ponieważ pozwala na wywnioskowanie warstwy inteligencji, w której stosowane są modele predykcyjne, które pomagają przewidywać potrzeby zdrowotne i zapewniają bardziej skuteczną i spersonalizowaną opiekę medyczną.

Lista zastosowań i korzyści związanych z wykorzystaniem AI i big data w medycynie jest nieskończona, dzięki czemu analitycy Big Data, AI i Health są obecnie najbardziej poszukiwanymi profesjonalistami.

Sztuczna inteligencja i big data zajmują coraz ważniejszą pozycję w dziedzinie zdrowia, dlatego potrzebni są specjaliści, którzy są w stanie pozyskiwać, przetwarzać i interpretować informacje w celu generowania inteligencji wspomagającej podejmowanie decyzji w sposób dyskretny i ciągły. nadgodziny. Z tego samego powodu kampus Big Data, powiązany z ENIIT, stworzył program studiów magisterskich w zakresie opieki zdrowotnej dla dużych zbiorów danych, aby szkolić przyszłych specjalistów.

Krótko mówiąc, sztuczna inteligencja i big data w obszarze zdrowia zapewnią lepsze rozwiązania podejmowania decyzji na podstawie rzeczywistych danych, ponieważ dobrze przeanalizowane informacje zapewnią lepszą opiekę zdrowotną pacjentom, a także przyczynią się do postępu naszego społeczeństwa .

Medycyna przyszłości potrzebuje specjalistów, którzy potrafią generować wartość z danych, a rozwiązaniem jest tytuł magistra Big Data for Health, akredytowany przez Katolicki Uniwersytet Murcji (UCAM).