25 maja, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Firma Nike krytykuje amerykańskie stroje olimpijskie za to, że są zbyt „odkrywcze” dla sportowców – Fox Sports

Firma Nike krytykuje amerykańskie stroje olimpijskie za to, że są zbyt „odkrywcze” dla sportowców – Fox Sports

Mundur, który zrobiłem Nike dla niego Reprezentacja Stanów Zjednoczonych w lekkoatletyce kobiet Do Igrzyska Paryskie 2024 W ostatnich dniach byli obiektem lawiny krytyki ze strony sportowców, trenerów i kibiców za ich styl, który uznano za zbyt skandaliczny i seksistowski.

Nike W zeszłym tygodniu prezentowała w Paryżu męskie i damskie stroje lekkoatletyczne, a projekt jej wersji przeznaczonej dla sportowców wzbudził niezadowolenie wielu sportowców, ponieważ miał bardzo wysokie wycięcie w okolicy łonowej.

Marka Oregon broniła swojego działania, podkreślając, że stworzyła stroje z myślą o pragnieniach swoich sportowców i podkreśliła, że ​​każdy sportowiec może wybrać styl, który uzna za najwygodniejszy do zawodów.

Lauren Fleischmanbyły amerykański lekkoatleta, który w 2000 roku był mistrzem kraju na 5000 metrów, uznał, że krój tego stroju nie jest wystarczający, aby osiągnąć maksymalne wyniki.

„Profesjonalni sportowcy powinni móc rywalizować bez poświęcania przestrzeni mózgowej na ciągłe monitorowanie swoich łonówek lub gimnastykę umysłową polegającą na eksponowaniu każdej wrażliwej części ciała” – napisał w wiadomości opublikowanej na swoim koncie na Instagramie.

Jest to pogląd podzielany przez wielu sportowców, np. skoczka Tarę Davis WoodhullZaskoczył go także odkrywczy styl munduru.

W tym sensie warto ten fakt podkreślić Shakari RichardsonMistrz Świata Budapeszt 2023 będzie w nim prezentował oficjalny strój Paryż Noś wersję z szortami.

Nike, każdy sportowiec może wybrać

W oficjalnym oświadczeniu, w którym zaprezentował mundur, Nike Podkreślił, że przy projektowaniu produktu w centrum uwagi znajdował się „głos sportowców”.

„Aby stworzyć każdy mundur, nasze zespoły projektowe… Nike „Zaczęli od głosu sportowców, mających obsesję na punkcie każdego szczegółu, aby zaoferować opcje spełniające oczekiwania dotyczące wyboru, komfortu, wydajności, a w sporcie takim jak lekkoatletyka, w różnych dyscyplinach” – mówi marka.

„Dzięki prawie 50 elementom do lekkoatletyki męskiej i damskiej oraz dziesiątkom stylów startowych zaprojektowanych z myślą o konkretnych wydarzeniach sportowcy mogą wybrać strój, który odpowiada ich osobistemu stylowi i preferencjom, nie rezygnując z komfortu podczas igrzysk” – dodaje notatka.

READ  Santiago Solari oszalał w meczu Puebla-America

the Igrzyska Olimpijskie zostanie zakwestionowane Paryż Podrzędny Od 26 lipca do 11 sierpnia.

Według informacji z EFE.