19 października, 2021

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Finanse publiczne Meksyku są najbliżej równowagi: eksperci MFW

W środku świata, który musi zaprojektować nowe ramy finansowe, aby osiągnąć ogólną stabilność finansową Po szoku epidemiiDrugi rok z rzędu Meksyk wyróżnia się spośród 40 krajów wschodzących z deficytem bliskim równowagi 0,6% PKB.

eksperci z Międzynarodowy Fundusz Walutowy Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW) oczekuje, że kraj osiągnie równowagę fiskalną około 2022 i 2023 r., kiedy to w przyszłym roku przesunie się z deficytu 0,1% PKB do nadwyżki fiskalnej, którą można ustalić na poziomie 0,2% PKB.

Informacje zawarte w raporcie półrocznym kontrola finansowaZaktualizowany dziś rano Meksyk wyróżnia się na tle innych obiecujących rówieśników Średnio w tym roku będą mieli deficyt budżetowy na poziomie 4,8% PKB Porównuje się również korzystnie ze średnią Kraje G20Oznaczałoby to deficyt 5,2% PKB.

Eksperci w Meksyku z Międzynarodowy Fundusz Walutowy we wstępnym wniosku po rocznym przeglądzie gospodarki zakwalifikował, że wynik ten wynika z „a konserwatywna polityka fiskalnaDrugi rok z rzędu ogłosili nowy apel, aby władze wykorzystały ten margines manewru, aby „wyjść na rynek w ramach strategii, która obejmuje zobowiązanie do zwiększenia dochodów podatkowych”.

W tym samym wstępnym sprawozdaniu z wniosków dotyczących rocznego przeglądu misja ekspertów Funduszu w Meksyku stwierdziła, że ​​„ludzkie, społeczne i gospodarcze koszty wstrząsu pandemicznego były bardzo wysokie”. Potwierdzili, tak jak robili to od kwietnia 2020 r., że kraj złożył wniosek Jeden z najmniej finansowych katalizatorów kryzysu COVID-19.

Dochód bez naprawy

Informacje zawarte w półrocznym raporcie Kontrolera Finansów Publicznych wskazują, że przy braku reformy podatkowej dochody rządowe będą się nadal stabilizować, od 24,5% PKB, które reprezentowały w 2020 r., do 24 i 23,2% produkcji, którą oszacować. Przyjazd pod koniec tego i przyszłego roku.

We wnioskach przeglądu dla Meksyku podkreślili, że było „ponad pół miliona prawdopodobnych powiązanych zgonów COVID-19Niepełne zatrudnienie pozostaje wyższe niż szczyt osiągnięty podczas światowego kryzysu finansowego (2009), a liczba bezrobotnych wzrosła o 4 miliony, podczas gdy poziom ubóstwa wzrósł”.

READ  Miliardy: dlaczego nie są równi po angielsku i hiszpańsku?

ponieważ Zaproponowano opracowanie strategii zwiększenia dochodów podatkowychReforma stopniowa, którą można wdrożyć, gdy działalność gospodarcza znajdzie się na ścieżce zrównoważonego wzrostu.

Stosunkowo stabilne i niskie zadłużenie

W opublikowanym przez Waszyngton raporcie dyrektora finansowego Vitora Gaspara i zastępcy dyrektora okręgu Paolo Mauro oszacowali, że dług publiczny rządu wyniesie w tym roku 59,8% PKB. Proporcja, która pozostanie zmienna między 60 a 61% produktu od przyszłego roku do 2024 roku.

W tym wymiarze finansowym Meksyk wypada również korzystnie w porównaniu z resztą swoich wschodzących krajów rówieśniczych, z zadłużeniem wynoszącym średnio 64,3 punktu PKB i oczywiście daleko od 66,1% PKB, jak średnia krajów G20.

Raport będzie podstawą do analiz dla przedstawicieli 190 państw członkowskich, w okresie Coroczne spotkania Międzynarodowego Funduszu Walutowego i Banku Światowego, w której Meksyk uczestniczy jako przewodniczący Rady Gubernatorów, czyli państwa członkowskie.