29 września, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Film nie pokazuje amerykańskich samolotów wojskowych nad Polską

Film nie pokazuje amerykańskich samolotów wojskowych nad Polską

Nagranie samolotu wojskowego lądującego na pasie startowym na środku pola zostało udostępnione w mediach społecznościowych, podając się za amerykański bombowiec przybywający do Polski w czasie wojny rosyjsko-ukraińskiej.

Jednak zarejestrowane obrazy są wyrwane z kontekstu, ponieważ odpowiadają przybyciu statku B2 z USA do Wielkiej Brytanii w 2020 roku.

„Amerykański bombowiec B-2 Spirit przybywa do Polski po raz pierwszy jako pokaz siły. Wśród trwających bombardowań i ataków rakietowych w pobliżu polsko-ukraińskiej granicy, USA po raz pierwszy w historii wysłały do ​​Polski swój bombowiec B-2 Spirit ” (sic!), Wskazuje post na Facebooku, który udostępnia wideo.

Wątek na Twitterze, który opublikował serię z ponad 1300 retweetami, mówi, że samolot może przenosić „do 16 pocisków manewrujących z głowicą nuklearną i ładunek do 27 000 kg” oraz „użyteczność bojową B-2”. Rok 1999 wydarzył się, gdy NATO dokonało masakry ludności cywilnej w Jugosławii.

15 listopada polski rząd zgłoszone „Rosyjski pocisk” wylądował na terytorium Polski „zabijając dwóch cywilów”. Rosja zaprzeczyła incydentowi, a kilka dni później NATO, w tym jego członek Polska, stwierdziło, że nie był to najwyraźniej celowy atak i mógł zostać przeprowadzony przez obronę powietrzną sąsiedniej Ukrainy. W tym czasie Rosja zbombardowała Ukrainę, co zniszczyło jej sieć energetyczną.

To może Cię zainteresować: Film nie pokazuje ataku nuklearnego USA na Rosję

W obiegu od co najmniej 2020 roku

Odwrotne wyszukiwanie klatki z tego filmu w Google doprowadziło do wpisu na YouTube z 12 kwietnia 2020 r.: „Przybycie bombowca B2 Stealth do Fairford (FFD)” .

Codzienna poczta W marcu tego roku, po misjach szkoleniowych w Europie, RAF Fairford został poinformowany o przybyciu amerykańskich bombowców stealth B2.

„Ten zamachowiec trenował na wyspie Garvey w ćwiczeniu tanecznym, aby zademonstrować militarną sprawność Waszyngtonu poprzez zaszczepienie strachu u jego wrogów, jednocześnie uspokajając sojuszników” – czytamy w notatce.

READ  Połowa Europy przeżywa dziesiątki rekordów upałów w środku zimy

— powiedział rzecznik europejskiego dowództwa amerykańskich sił powietrznych Pełna prawdaKto jest w połowie Brytyjczykiem, na przykład pies Część Międzynarodowej Sieci Sprawdzania Faktów (IFCNW swoim angielskim streszczeniu) bombowce B2 nie były uziemione w Polsce i potwierdziły, że wszelkie twierdzenia przeciwne są fałszywe.

Czytaj więcej: Putin nie grozi „wyzwoleniem dnia zagłady”, jeśli Ukraina zdecyduje się zaatakować Krym

Od początku rosyjskiej inwazji wojskowej na Ukrainę w mediach społecznościowych krąży wiele dezinformacji. Mówi się, że filmy i zdjęcia są związane z tym konfliktem zbrojnym, ale wiele z nich to stare zdjęcia lub związane z innymi krajami.

Podsumowując, Ten film nie został nagrany w Polsce w wyniku ataku rakietowego, ale został nagrany w Fairford w Wielkiej Brytanii w 2020 roku.

To, co robimy w Animal Politico, wymaga profesjonalnych dziennikarzy, pracy zespołowej, dialogu z czytelnikami i najważniejszej rzeczy: niezależności. Możesz pomóc nam kontynuować. Bądź częścią zespołu.
Subskrybuj Zwierzę PolityczneUzyskaj korzyści i wspieraj wolną prasę.

#Jestem zwierzęciem