4 grudnia, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Felietonista pozywa Trumpa za gwałt

Felietonista pozywa Trumpa za gwałt

Nowy Jork: naładowany pisarz Donalda Trumpa Zaktualizowany pozew przeciwko byłemu prezydentowi został złożony w czwartek w Nowym Jorku, kilka minut po wejściu w życie nowego prawa stanowego, umożliwiającego ofiarom przemocy seksualnej pozwanie za napaści, które miały miejsce dziesiątki lat temu.

Adwokat E. Jean Carroll złożył dokumenty prawne drogą elektroniczną, ponieważ ustawa o osobach, które przeżyły, tymczasowo zniosła zwykłe stanowe terminy ścigania napaści na tle seksualnym. Domagał się nieokreślonego i karnego odszkodowania za ból, cierpienie, krzywdę psychiczną, utratę godności i uszczerbek na reputacji.

Carroll jest felietonistą doradczym dla The Guardian Magazyn Elle Dawno temu po raz pierwszy wysunął oskarżenie w książce opublikowanej w 2019 roku, stwierdzając to Trump zgwałcił ją w szatni sklepu na luksusowe apartamenty na Manhattanie w 1995 lub 1996 roku.

Trump odpowiedział na zarzuty książki, mówiąc, że to się nigdy nie mogło wydarzyć, ponieważ Carroll „nie był w moim typie”.

Jego komentarze skłoniły Carrolla do złożenia przeciwko niemu pozwu o zniesławienie, ale ten pozew utknął w sądzie apelacyjnym, podczas gdy sędziowie decydują, czy atut Jest chroniony przed działaniami prawnymi z powodu komentarzy, które wygłosił, gdy był prezydentem.

Nowe prawo dla ofiar przestępstw seksualnych

Wcześniej prawo stanowe uniemożliwiało Carrollowi wniesienie sprawy o rzekomy gwałt, ponieważ od incydentu minęło wiele lat.

Jednak nowojorskie prawo oferuje ofiarom przestępstw seksualnych, które nie dotrzymują terminów związanych z przedawnieniem, drugą szansę na złożenie pozwu. Okno dla takich roszczeń będzie otwarte przez rok, po czym przywrócone zostaną zwykłe terminy.

Oczekuje się, że zostaną złożone co najmniej setki pozwów, w tym wiele kobiet, które twierdzą, że zostały napadnięte przez współpracowników, strażników więziennych, dostawców usług medycznych lub inne osoby.

W swoich nowych aktach oskarżenia Carroll twierdzi, że Trump dokonał napaści „kiedy siłą dotknął i zgwałcił ją” oraz że zniesławił ją w zeszłym miesiącu, kiedy zaprzeczył, że ją zgwałcił.

READ  Co oznacza zwycięstwo Geerta Wildersa w Holandii? - DW - 24.11.2023

Zapisz się tutaj Aby otrzymywać nasze biuletyny z codziennymi wiadomościami, opiniami, opcjami weekendowymi, Katarem 2022 i wieloma innymi opcjami bezpośrednio na swój adres e-mail.

MK