28 marca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

FBI wyciągnęło to z sieci – FayerWayer

Grupa REvil zajmująca się oprogramowaniem ransomware włamała się do Apple i jego agregatora, Quanty, za 50 milionów dolarów. Zagrozili ujawnieniem projektów MacBooka Pro 2021.

Ostatecznie firmy nie zapłaciły, a REvil opublikował kilka szczegółów nowości Apple.

Ale w tym tygodniu dostał łyżkę swojego lekarstwa: FBI wraz z innymi władzami włamało się na serwery grupy ransomware.

według Reuters REvil „został zhakowany i zmuszony do przejścia w tryb offline w tym tygodniu z powodu operacji obejmującej wiele krajów”. Agencja informacyjna cytuje trzech amerykańskich ekspertów cybernetycznych z sektora prywatnego i byłego urzędnika.

Portal Happy Blog, należący do grupy przestępczej, która ujawniła dane ofiar i wyłudziła pieniądze od firm, jest offline.

„Organy ścigania i służby wywiadowcze zapobiegły temu, by grupa zaszkodziła większej liczbie firm” – powiedział Tom Kellerman, szef strategii cyberbezpieczeństwa w VMWare.

FBI, wraz z Cyber ​​Command, Secret Service i podobnie myślącymi narodami, zaangażowały się w znaczące akty sabotażu przeciwko tym grupom. Kellerman zauważył, że REvil był na szczycie listy.

Stany Zjednoczone kontynuują polowanie na pakiety ransomware

Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden Nazywa się to sojuszem międzynarodowym przed oprogramowaniem ransomware do końca tego miesiąca. Według prezydenta celem spotkania jest „przyspieszenie naszej współpracy w walce z cyberprzestępczością, usprawnienie współpracy policyjnej i powstrzymanie nielegalnego wykorzystywania kryptowalut”.

W oświadczeniu wydanym przez CNN Biden podkreślił, że „rząd federalny musi w tym celu współpracować z każdą amerykańską firmą i każdą amerykańską firmą”.

Ten rodzaj hakowania uniemożliwia użytkownikom dostęp do ich systemu plików w zamian za okup. W 2021 r. grupa hakerów sparaliżowała przepływ benzyny z Colonial Pipeline na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych, narażając pracowników służby zdrowia na ryzyko podczas najtrudniejszej fazy pandemii koronawirusa.

READ  nowotwór. Kobieta pokonuje kilka guzów, a jej stan zaskakuje naukowców

Firma spożywcza JBS SA musiała zapłacić 11 mln dolarów okupu. Tymczasem New Coperative został zmuszony do przerwania obsługi we wrześniu po ataku rosyjskich hakerów.

Według Anne Neuberger, zastępcy doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego ds. cyberbezpieczeństwa, w 2020 r. płatności ransomware przekroczyły 400 milionów dolarów, czyli czterokrotnie więcej niż w 2019 r.