18 czerwca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Facebook wypłaci milionerowi rekompensatę za dyskryminację kandydatów do pracy

Facebook zapłaci do 14 milionów dolarów za dyskryminację kandydatów z USA

Facebook będzie musiał zapłacić do 14,25 miliona dolarów, aby dyskryminować kandydatów z USA podczas ich rekrutacji

Rząd Zjednoczone państwo Ogłoś ugodę pozasądową osiągniętą z Serwis społecznościowy Facebook Dlaczego czerwony towarzyski Musisz zapłacić do 14,25 miliona dolarów z powodu dyskryminacji wobec nich kandydaci Amerykanie przez Rekrut.

Jak wspomniałem Departament Sprawiedliwości Stanów ZjednoczonychFacebook rutynowo odmawiał zatrudniania obywateli USA do publikowania swoich ofert pracy, zamiast tego decydował się brać pod uwagę tylko obcokrajowców, którzy potrzebują wizy do pracy w USA.

Ta praktyka jest niezgodna z prawo imigracyjne kraju, Co wymaga, aby firmy chcące zatrudnić obcokrajowców najpierw udowodniły, że nie mogą znaleźć żadnego obywatela USA z kwalifikacjami potrzebnymi do pracy.

Proces rekrutacji na Serwis społecznościowy Facebook Celowo dyskryminuje amerykańskich pracowników z powodu Obywatelstwo Stan imigrant, co stanowi naruszenie klauzuli antydyskryminacyjnej zawartej w ustawie o imigracji i obywatelstwie” – zaznaczyli przedstawiciele rządu.

ten Ugoda pozasądowa Obejmuje grzywnę w wysokości 4,75 miliona dolarów, którą Facebook będzie musiał zapłacić Rząd Do osób zidentyfikowanych jako ofiary dyskryminacji na Facebooku należy przeznaczyć do 9,5 miliona dolarów, co daje łącznie 14,25 miliona dolarów.

To będzie twoje Wydział Praw Obywatelskich, Ministerstwo Sprawiedliwości Osoba odpowiedzialna za identyfikację Amerykanów, wraz z Facebookiem, którzy padliby ofiarami tej dyskryminacyjnej praktyki i dzięki temu mogli otrzymać część pieniędzy.

Z informacjami z EFE

READ  Biden jest zdenerwowany podczas spotkania z przywódcami G7; Premier Włoch prowadzi go do grupy