23 czerwca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

F1 | Ocon wciąż na wojennej ścieżce: „Wykonałem swoją pracę, zespół nie”

W regionie alpejskim utrzymuje się wysokie napięcie. Po incydencie, który miał miejsce w Monako, który doprowadził do wyjazdu Estebana Ocona Dla zespołu pod koniec tego roku Grand Prix Kanady otwiera nowy rozdział w tej wojnie. Francuz bardzo krytycznie odniósł się do prasy po wyścigu Na polecenie zespołu został poproszony o przepuszczenie swojego kolegi z drużyny, Pierre’a Gasly’ego. Który miał większą prędkość, aby móc zaatakować Daniela Ricciardo. Strategia nie zadziałała, właściwie nie udało mu się nawet dostać do strefy DRS, żeby postawić na ósmym miejscu Australijczyka. Ostatecznie Gasly dobiegł do mety na dziewiątym miejscu, zaledwie 0,292 za Oconem.

Najwyraźniej sytuacja z Francuzem nie była dobra; Który obwiniał swój zespół za to, że nie przywrócił ich na dziewiąte miejsce Widząc, że Gasly nie może walczyć z Ricciardo. „Stało się tak, że poprosili mnie, abym przepuścił Gasly’ego, ponieważ do następnego był dwie sekundy za nim. Powiedziałem im, że to nie jest możliwe, a zespół poprosił mnie, abym pozwolił mu wyprzedzić. Jako zespół wykonałem swoją część i straciłem pozycję na przedostatnim okrążeniu. „Nie jestem szczęśliwy, ponieważ miałem lepszy wyścig”. Okon wyjaśnił mikrofonom DAZNWyglądał na zirytowanego, dodając tylko jeden punkt w wyścigu, który okazał się zbyt intensywny dla kierowcy Alpine, który wystartował z końca stawki po słabych kwalifikacjach w ostatnią sobotę.

Z tego powodu złość była większa, zwłaszcza na tle całej kontrowersji i krytyki, jaka narosła wokół niego w ostatnich tygodniach: „Po raz kolejny pokazałem, że robię to, co jest najlepsze dla zespołu, szanuję instrukcje i to to dobra rzecz.” Szkoda, że ​​to musiało się tak skończyć. Bycie dobrym facetem w Formule 1 nie zawsze się opłaca i to mnie martwi. Mam nadzieję, że wszystko się zmieni. Wykonałem swoją część, a zespół nie. Co więcej, Okon ujawnił Kanał + Francja To, że mieli „problemy z silnikiem przez cały wyścig”, co nie jest niczym poważnym, ale ich występy na torze wyróżniają się bardziej. „Niestety widzimy tendencję, która utrzyma się do końca roku” – dodał Francuz, odnosząc się do swojej nowej roli drugiego kierowcy marki.

READ  Kibic, który złapał piłkę 62 od sędziego, odpowiedział w domu, co by zrobił

Po drugiej stronie pudełka beneficjent Gasly wyjaśnił strategię: „W wyścigu wydarzyło się zbyt wiele rzeczy, ponieważ kontakt z Perezem był bardzo słaby, a my byliśmy prawie na finiszu i nie wyglądało to dobrze mieliśmy bardzo dobre tempo na półproduktach i byliśmy bardzo konkurencyjni na twardym i mokrym torze. Myślę, że Esteban miał więcej problemów pod koniec, a kiedy Daniel go wyprzedził, byłem tuż za nim, a my chcieliśmy spróbować wyprzedzić Daniela i zdobyć dodatkowe punkty. Taki był pomysł.” Plan pozostawiono w połowie ukończony, a bitwa w Alpach zaostrzyła się jeszcze bardziej. Przynajmniej w wyścigu o przetrwanie francuski zespół po raz pierwszy w tym sezonie zdobył punkty swoimi dwoma samochodami poza tym poczyniono niewielkie postępy.

Alpy odpowiadają

Po krytyce Okona… Bruno Famin, Dyrektor Alpine bronił strategii pod koniec wyścigu z Gaslym: „Zrobiliśmy to dla dobra zespołu, myślę, że Esteban miał pewne problemy z zarządzaniem energią, ponieważ zużywał dużo energii potem dogoniły nas dwa samochody Haas”. Ocon wszystkich powstrzymywał i było to bardzo widoczne, przynajmniej w telewizji. Było więc ryzyko, że Haas nas wyprzedzi. Dlatego wydaliśmy te instrukcje, ale jak wiadomo, kierowcy mówią różne rzeczy pod koniec wyścigu. Następnego dnia rozmawialiśmy o tym, a oni już myśleli inaczej. Bagatelizuje wszelkie kontrowersje wokół niego: „Nie ma prawdziwego tarcia. „Są kierowcami i kiedy prosimy ich, kimkolwiek są, aby oddali swoje pozycje koledze z zespołu, zazwyczaj nie jest to łatwe”.