29 listopada, 2021

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Exposito i Toril rozbijają to w Polsce

Obaj hiszpańscy piłkarze strzelili hat-tricka w 12. dniu pierwszej ligi Polski. Po raz pierwszy od siedmiu lat zwyciężyło dwóch piłkarzy z tego samego kraju.

Siedem lat później dwóch piłkarzy podpisało hat-tricka tego samego dnia w Extraclass. Kanarek Eric Diagnoza (Śląsk Wrocław) i Majorcon Alberto Doril (Piast Gliwice) Po 29. sezonie 2013/14 Talipor Stevanovic i Lucas Theodorsikte zrobili to odpowiednio dla Śląska i Lecha. To pierwszy raz, kiedy dwóch Hiszpanów strzeliło jednego dnia, mimo że tacy gracze jak Carlitos Lopez (Wisła Kraków) czy Gerard Podia (Beast Clivis) strzelili już trzy gole w tym samym meczu w polskiej ekstraklasie. Ostatnimi piłkarzami ostatniego kraju byli dwaj Polacy, Patrick Tussiński i Marcin Robak (2013/14).

Strzelił trzy gole przeciwko Wiśle Crago. Eric Exposito zdobył drugiego hat-tricka w ekstraklasie – Zrobił to już we wrześniu 2019 roku. Kanaryjczyk, którego występ był dla jego drużyny kluczowy dla zdobycia gola u siebie (0-5), strzelił już osiem bramek w pierwszej lidze Polski i jest na szczycie listy najlepszych strzelców turnieju obok Szwecji Ishaqa. Ze swojej strony Alberto Torre strzelił trzy gole w zwycięstwie Beast Clivis (4:1) przeciwko aktualnej mistrzyni ekstraklasy Legii de Versovia. Mallorgan z przeszłością w Realu Murcia Zdobył swoją pierwszą potrójną koronę w Polsce i strzelił pięć goli od czasu lądowania w Clive. Dwa hiszpańskie hat-tricki były identyczne: pierwsze dwie bramki padły w pierwszej połowie, a trzecia w drugiej.

„Jestem bardzo zadowolony z występu i hattricka, ale przede wszystkim mogłem pomóc zespołowi. Miałem wiele oczekiwań i muszę starać się utrzymać tę linię”.Alberto Torre, którego zespół Piast Gliwice jest szósty z 17 punktami w 12 meczach, powiedział po meczu. Tymczasem Śląsk Wrocław z Erica Exposito zajął piąte miejsce z 20 punktami po dwóch niepokonanych meczach. Dwóch hiszpańskich piłkarzy znalazło się w pierwszej jedenastce 12. dnia Ekstraklasy.

READ  Gdzie patrzeć na Polskę. Węgry, Katar Etap kwalifikacyjny do Mistrzostw Świata 2022: kanał telewizyjny i transmisja strumieniowa