2 grudnia, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Europa wznawia misję eksploracji Marsa w 2028 r. | Nauki

Państwa europejskie zgodziły się zwiększyć inwestycje w eksplorację kosmosu do blisko 17 mld euro, by odciąć się od Rosji w zabieraniu astronautów w kosmos i zacieśnić relacje z głównym sojusznikiem w tej dziedzinie, Stanami Zjednoczonymi. 22 kraje tworzące Europejską Agencję Kosmiczną, w tym Hiszpania, zgodziły się wczoraj na zwiększenie budżetu o 17%. Przez następne trzy lata łączna wartość inwestycji wyniosła 16 900 mln euro.

Jednym z głównych rezultatów tej umowy jest misja Exomars, najbardziej ambitna misja eksploracji Marsa w historii Europy. Projekt polegał na wysłaniu pojazdu badawczego na czerwoną planetę Rosalind Franklin, który będzie mógł wkopać się w marsjańską glebę i szukać śladów życia w trzewiach Ziemi. Inicjatywa Był w suchym doku Po zerwaniu stosunków między Unią Europejską a Rosją. Kraj kierowany przez Władimira Putina wnosi wkład w różne elementy misji, w tym wystrzeliwanie rakiet.

Wczoraj dyrektor Europejskiej Agencji Kosmicznej Josef Achbacher potwierdził na konferencji prasowej, że misja jest kontynuowana bez udziału Rosji i zostanie wystrzelona w 2028 roku. Państwa europejskie będą odpowiedzialne za zbudowanie niemal wszystkich niezbędnych elementów misji, w tym sondy które wcześniej wniosła Rosja. Co do reszty, w tym wyrzutni rakiet, agencja osiągnęła porozumienie o współpracy ze Stanami Zjednoczonymi i tym samym wznawia misję, w którą zainwestowano około 1200 mln euro.

Do tej pory myśleliśmy, że plik Rosalind Franklin Resztę swoich dni spędzi jako eksponat muzealny, ale znaleźliśmy sposób, aby Europa wzięła odpowiedzialność za prawie całą misję i kontynuowała ją dzięki współpracy również ze Stanami Zjednoczonymi” – powiedział Ashbacher podczas konferencji prasowej. , która odbyła się w Paryżu.

Nowy budżet obejmuje również 17% wzrost na rozwój Nowe europejskie rakietyz aryjska 6 Na czele, co pozwoliłoby Europie przestać polegać na prywatnych rosyjskich pojazdach Sojuz czy Elon Musk do transportu astronautów na Międzynarodową Stację Kosmiczną, a później na Księżyc i Marsa.

READ  Nieuchwytny nowy paradygmat zdrowia

Europejska Agencja Kosmiczna przeznaczy 3200 mln na misje naukowe w ciągu najbliższych trzech lat. sok W przyszłym roku zostanie wystrzelony na Jowisza i jego lodowe księżyce w poszukiwaniu życia. Został wydany w tym samym roku Euklides, który przeanalizuje miliardy galaktyk, próbując zidentyfikować ciemną materię i ciemną energię, które stanowią 95% wszechświata. W latach 2026-2029 wystrzelone zostaną dwa obserwatoria pozasłoneczne, Platon i Ariel, a także misja przechwycenia komety.

Eksploracja kosmosu przez ludzi skupi się na trzech progresywnych miejscach docelowych: niskiej orbicie okołoziemskiej, gdzie Międzynarodowa Stacja Kosmiczna krąży po orbicie 400 km nad Ziemią i ma czas życia do 2030 r. przez Europejską Agencję Kosmiczną, oraz Księżyc i Mars. Europa przeznaczy na te cele 2,7 miliarda dolarów. Projekt obejmuje opracowanie Argonauty, pojazdu do wysyłania ciężkich ładunków na Księżyc w latach 2030. Budowa trzech nowych modułów serwisowych, które będą częścią przyszłych kapsuł Oriona, którymi trzech europejskich astronautów będzie podróżować na przyszłą księżycową stację kosmiczną i później prawdopodobnie przybycie Europejczyka na powierzchnię Księżyca po raz pierwszy. kobietaJak wyjaśnił Aschbacher w wywiadzie dla EL PAÍS.

Możesz śledzić kwestia w Facebooki Świergot i Instagramlub zarejestruj się tutaj, aby otrzymać Cotygodniowy biuletyn.