Eurocup: Polska wygrywa, a Jovant odzyskuje prowadzenie

Zaktualizowano

23.12.2021 –
00:48

miJovant Badalona dzięki aktywności wirusowej pokonał w ostatniej chwili straty Ande Domica i Pava Ribasa, a na korcie Sloan Wrocław wygrało zaledwie dziewięciu zawodników (73-87) i ponownie został liderem grupy A mistrzostw Europy.

Arkusz danych

• 73. Śląsk Wrocław (13 + 22 + 29 + 7): Próby (14), Sprawiedliwość (6), Conder (4), Ramljack (3), DeSiva (11) -equipo inicial-, Kolenda (6), Karolak ( 29), Myers (1) i Lange (1).
  • 87. Jovant Badalona (22 + 18 + 23 + 24): Vivs (5), Ventura (9), Barra (12), Bradjiansky (27), Birkander (11) – Starter, Busquets (6), Felice (13) , Helmanis (2) i Jaggers (-).

Vladimir Bradjianski poprowadził Benię z 29 punktami i strzelił gola z Jacquesem Korolakiem, który z 27 punktami pozwolił polskiej drużynie walczyć do trzeciej kwarty. Andrés Feliz z 13 punktami i 6 asystami oraz Simon Birkander z 11 punktami i 14 zbiórkami byli samotni w zwycięstwie Katalonii.

Vivs i Bradjianski nosili ofensywny ciężar, a Jovent przyspieszył z wygodną przewagą (3-15, min.6). Birkander dominował pod obręczami, a Barra w polskim ataku skreślił Gondera, który mógł odpowiedzieć tylko z rzutu za trzy.

Trójka Carolac dała Śląskowi Wrocław cztery punkty na początku drugiej kwarty (18-22, min. 12), ale Andres Belize dodał dwa punkty w pierwszej połowie i dwa plus jeden Brigandra. Jaka będzie maksymalna różnica dla La Benii z pierwszej połowy (20-35, min. 15).

Gdy Travis zaczął zdobywać centralny punkt ataku Trice, Brodjianski przeładował nadgarstek i zakończył pierwszą połowę z 18 punktami. Mecz rozpoczął się w połowie (35-40), gdy Amerykanin zdobył potrójną bramkę.

Caroluk przedłużył swoje zwycięstwo po strzale z zewnątrz, dając pierwsze prowadzenie Śląskowi Wrocław (45-44, min. 23). Joel Barra wydawał się dawać powietrze Beni, ale zwycięstwo D’Sievy uniemożliwiło Katalończykom odzyskanie kontroli nad grą.

READ  2 zapaśników powinno oglądać drugi dzień

29 punktów Polakom w trzeciej kwarcie dodało im skrzydeł w ostatniej kwarcie, ale Barra i Busquets potroili swoją pozycję na początku ostatniej kwarty (64-69, min. 31).

La Penya zacisnął zęby w obronie – stracił zaledwie dziewięć punktów w czwartej kwarcie – i Polacy byli zdezorientowani zmianami w defensywie, kiedy Brodjanski i Barra trafili do dwóch koszy zupełnie samotnie (69-76, min. 35).

Potrójna, zakończona dziewięcioma punktami Ventura, postawiła w świetle reflektorów dziesięć punktów czynszu (69-79, min. 37) i dwoma rzutami wolnymi (69-81) wyszła z gry szukając karnego. Minuty od końca.