29 maja, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Ethereum: jaka jest jego wartość rynkowa 2 maja?

Ethereum jest jedną z najbardziej poszukiwanych kryptowalut na rynku cyfrowym (ilustracja: Jovani Pérez / Infobae)

Eter, lepiej znany jako Ethereum jest drugą co do wielkości kryptowalutą pod względem kapitalizacji rynkowej.Dlatego jest to jedna z walut cyfrowych, która wzbudza największe zainteresowanie wśród górników (użytkowników kryptowaluty).

Ethereum to platforma dla blockchain Otwórz plik źródłowy, który działa z Oryginalna waluta, zwana Ether lub ETHwięc nawet jeśli ludzie używają tych nazw jako synonimów, są to różne rzeczy.

Ether to token, który jest specjalnie używany w pliku blockchain uniesiony zapłacić transakcje. Ten kod odpowiada za uruchamianie prawie wszystkiego, co dzieje się w sieci, z którego każdy może korzystać do tworzenia i uruchamiania inteligentnych kontraktów, programów działających niezależnie i bez interwencji użytkownika.

I oto wzrost Ethereum można częściowo przypisać jego funkcjonalności w inteligentnych kontraktach, ponieważ dzięki tej innowacji wdrożono zasady zdecentralizowanego przemysłu finansowego, zdecentralizowane aplikacje i niewymienne tokeny, takie jak NFT.

To była platforma Ethereum Został stworzony w 2015 roku przez programistę Vitalika Buterinz zamiarem promowania narzędzia do aplikacji zdecentralizowanych i opartych na współpracy.

Jednak jedną z jego wad jest Ograniczona skalowalnośćOznacza to, że pozwala tylko na 15 transakcji na sekundę, a ta sytuacja faktycznie wstrzymała Ethereum w grudniu 2017 r. Aplikacja CryptoKitties „Gra, w której użytkownicy mogą handlować cyfrowymi kotami w celach spekulacyjnych” doprowadziła do ogromnych korków na platformie, na której nie doszło do wielu transakcji.

W styczniu 2016 r. Ether był w okolicach USD i . Jego historyczne maksimum to 4891,70 jednostek. Jego zmienna wartość wykazała, że ​​jest niestabilny, ale codziennie toczy się debata na temat łatwości użytkowania.

Ethereum jest notowane 2 maja po południu w cenie 2 860,79 $co oznacza wzrost 2,20% W porównaniu z ostatnimi 24 godzinami wzrost o 0,74% Odnosząc się do jego wartości osiągniętej w ciągu ostatniej godziny.

READ  Cena dolara dzisiaj, czwartek, 5 maja

Pod względem popularności na rynku utrzymała drugie miejsce wśród kryptowalut, wyprzedzając jedynie Bitcoin, najpopularniejszą walutę cyfrową, która położyła podwaliny pod pojawienie się wielu walut cyfrowych na rynku.

(Zdjęcie: Reuters / Dado Rovich / Zdjęcie pliku)
(Zdjęcie: Reuters / Dado Rovich / Zdjęcie pliku)

Kryptowaluta to cyfrowy środek wymiany, który fizycznie nie istnieje. Korzystanie z szyfrowania kryptograficznego w celu zapewnienia integralności transakcji, przy jednoczesnym zachowaniu kontroli nad tworzeniem nowych modułów.

Bitcoin był pierwszą walutą, która pojawiła się na rynku Potem poszli za nim Inne, takie jak Litecoin, Ethereum, Iota, Tether, Cash, Ripple i Decentraland, niektóre nawet urodziły się z memów takich jak Dogecoin.

Kryptowaluty mają różne elementy, które czynią je wyjątkowymi: Nie jest pod kontrolą żadnej instytucji, nie wymaga pośredników w transakcjach i wykorzystuje blockchain do zapobiegania nielegalnemu tworzeniu nowych walut cyfrowych.

Jednak nie mając organów regulacyjnych, takich jak bank centralny lub podobne podmioty, oskarża się ich o to, że są niewiarygodni, niestabilni, oszukańczy, nie posiadają ram prawnych wspierających ich użytkowników (górników) i umożliwiających prowadzenie nielegalnej działalności. , między innymi.

Choć może to być paradoks, skręć Kryptowaluty zapewniają swoim górnikom bezpieczeństwo w zakresie sieci, w której się znajdują (framework) Oznacza to radzenie sobie z algorytmami. Ponadto złamanie tego zabezpieczenia jest możliwe, ale niełatwe do osiągnięcia, ponieważ ktokolwiek spróbuje, musi mieć większą moc obliczeniową niż sama Google.

waluty cyfrowe.  (Zdjęcie: Mężczyzna w lustrze)
waluty cyfrowe. (Zdjęcie: Mężczyzna w lustrze)

zdobyć je Możesz kupić lub wymienić tę samą walutę na specjalistycznych portalach. Jej wartość zmienia się w zależności od podaży, popytu i zaangażowania górników, więc może zmieniać się szybciej niż tradycyjne pieniądze, ale im więcej osób jest zainteresowanych i chce kupić daną monetę, tym będzie ona bardziej wartościowa.

Ale, Każdy, kto inwestuje w tego typu kryptowaluty powinien być bardzo jasny, że ten model niesie ze sobą wysokie ryzyko dla swojego kapitału, Cóż, tak jak może nastąpić wzrost, może też nastąpić nieoczekiwany upadek i koniec oszczędności jego użytkowników.

READ  Elon Musk konfrontuje się z Billem Gatesem podczas wycieku czatu

przechować, Użytkownicy muszą mieć portfel lub portfel cyfrowyJest to właściwie program, za pomocą którego można zapisywać, wysyłać i wykonywać transakcje kryptowalutowe. W rzeczywistości ten rodzaj portfela przechowuje tylko klucze, które określają własność danej osoby i prawa do określonej kryptowaluty, więc to właśnie te tokeny powinny być naprawdę chronione.

Czytaj