20 czerwca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

„Empatia i regeneracja”, niezbędna medycyna dla mórz i oceanów

„Empatia i regeneracja”, niezbędna medycyna dla mórz i oceanów

„Ochrona zasobów morskich jest konieczna, ponieważ Nie wiemy Większość żywych istot, coś, co może trwać tysiące lat; Musimy zachować to, czego nie znamy, aby spróbować ustalić wszystko, zanim wyginie. To nie jest straszne ostrzeżenie: to był autoryzowany głos Jezu Aritostarszy naukowiec w Centrum Oceanograficznym Wysp Kanaryjskich IEO-CSIC podczas spotkania Konferencji Morskiej 2023, które odbyło się w lipcu.

Po zapisaniu się do programu w środowiskach morskich wysp Agrocanarias.TV (RTVC w każdą sobotę o 14:00) Przejrzałem notatnik, który zabrałem w różnych miejscach na Teneryfie, gdzie odbyło się wspomniane spotkanie, który w piątej edycji łączy aspekty naukowe, gastronomiczne i zrównoważonego rozwoju każdego roku nasze oceany. W połowie sierpnia nic nie mogło być lepsze niż odnowienie koncepcji, wniesionych bezpośrednio przez najlepszych naukowców, biologów morskich i techników zaproszonych przez organizatorów, Grupo Vocento i Cabildo de Tenerife.

Cały ten napływ badań naukowych przekłada się również na wartość ekonomiczną”, dlatego ważne jest, aby wiedzieć do kogo należą tych zasobów morskich. W swoim wystąpieniu Arrieta wskazał, że „własność zasobów morskich należy do kraju, do którego należy wyłączna strefa ekonomiczna, z której zostały wydobyte, ale na rynkach międzynarodowych regulacja jest bardzo słaba, co praktycznie oznacza, że ​​60% oceanu jest nieuregulowane” ”.

Innym razem grupa ekspertów dyskutowała nad odpowiednim sformułowaniem Bardziej zrównoważone modele połowów Aby zakończyć nadmierną eksploatację mórz i oceanów. Augustyna SpinozyBiolog morski i technik z jednostki ds. rybołówstwa Cabildo de Tenerife zauważył, że Fundacja kontynuuje działania ze związkami rybackimi w celu otwarcia alternatyw – i perspektyw – dla opcji uzupełniających, takich jak turystyka wędkarska.

„Korzystanie z klimatyzowanych łodzi turystycznych, które towarzyszą rybakom w niektórych misjach, może zachęcić do pogłębiania wiedzy na temat rybołówstwa tradycyjnego i w ten sposób przyczynić się do dalszego zachęcania do spożycia ryb morskich”, które na wyspach – mówimy o świeżych rybach – spada w porównaniu z wieloma średnimi wartościami w Hiszpanii. Twórz i utrzymuj Rezerwy morskie Będzie to również zachęcać do idei lokalnych produktów, a dzięki rybołówstwu rzemieślniczemu („nie jako znakowi jakości, ale jako źródło”) ślad węglowy zostanie zmniejszony.

READ  La Jornada – Okręg Dwustulecia IPN dla studentów medycyny Ban

Wymieranie nie jest czymś w rodzaju fantazji. Hiszpanka Sonia JimenezDyrektor Wykonawczy Fundacji Meri w Chile, według badań naukowych „Jesteśmy w punkcie bez powrotu, ponieważ w niedalekiej przyszłości jeden na cztery gatunki wyginie, jeśli nie nastąpią radykalne zmiany w naszym sposobie życia –” nowoczesny”, ujmijmy to w ten sposób-” .

Lanę Benjamindyrektor generalny Vocento Gastronomía, uważa, że ​​spotkanie mórz 23 osiągnęło „wysoki i uczciwy poziom rozmowy – ponad tematy środowiskowe – że nie boimy się zajmować kontrowersyjnymi kwestiami i dzielimy się na dwie kategorie: „sympatia i odnowienie” niezbędne porozumienie między naukowcami, rybakami i szefami kuchni.

Promuj ambicję. w tym znaczeniu, Carlosa DuarteOn, biolog morski i dyrektor naukowy konferencji, podkreślił „współpraca jako podstawa budowania pożądanej przyszłości”. W szczególności działaczka na rzecz środowiska i filmowiec podwodny Alexandra Cousteau wyjaśniła: „Odkąd mój dziadek zaczął badać światowe oceany, straciliśmy do 50% niebieskiego kapitału naturalnego. Na co to może się przełożyć? Naleganie na ochronę i zachowanie nie służyło, ani nie jest rozumiane, czy też ludzie nie mieli wystarczających ambicji, aby położyć kres atakom na środowisko morskie?

„Musimy odwrócić język i mówić o odbudowie, odnowie i odwróceniu wszystkiego Szkoda Z powodu lat nieodpowiedniej ochrony” – skomentował Cousteau w swojej prezentacji.

Szef kuchni pochodzi z Teneryfy Juana Carlosa Clemente Z punktu widzenia kuchni i jej znaczenia w zrównoważonym rozwoju – dodał – „konieczne jest sięganie i ocenianie wszystkich rodzajów ryb, także tych o najniższej marży handlowej”. Podkreślił, że kluczem jest patrzenie na produkt z szacunkiem.

Aby zakończyć zwięzłą wskazówkę, przynajmniej zatrzymaliśmy się, aby pomyśleć: WWF zapewnia, że ​​od 1950 roku wydobyliśmy z mórz blisko 6 miliardów ton ryb i innych bezkręgowców; Wymaga to od sektora rybołówstwa ukierunkowania interakcji ze zwierzętami morskimi w inny sposób. Dlatego konieczne jest pogodzenie działalności rybackiej z odpowiednią kontrolą połowów, aby osiągnąć równowagę, która pozwala z nadzieją patrzeć w przyszłość ludzkości.

READ  Japońskie rytuały przodków Skuteczna i szybka metoda czyszczenia: w 15 minut zorganizuj swój dom i pomóż w dobrym samopoczuciu emocjonalnym

Ze strony profesjonalnej kuchni i pozostałych podmiotów w łańcuchu żywnościowym niezbędne jest dalsze stawianie na zrównoważony rozwój – co podkreśla niniejsza Aleksandra Cousteauoraz odpowiedzialnej eksploatacji zasobów morskich, oprócz promowania pasji do spożycia ryb.