28 stycznia, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Elon Musk wykorzystuje swoją popularność w Internecie do lobbowania w FAA. poszło źle

Obraz artykułu zatytułowany Elon Musk wykorzystuje swoją popularność w Internecie do lobbowania w FAA.  poszło źle

obrazek: SpaceX

W październiku Elon Musk Wymagany do milionów Obserwatorzy na Twitterze Z kim się skontaktują? z Federalna Administracja Lotnictwa Ze Stanów Zjednoczonych Ameryki Aby przyspieszyć zatwierdzenie pierwszego Loty orbitalne z Statek kosmiczny D Przestrzeń X. To ironia, że FAA otrzymała wiele komentarzy Co musiałeś opóźnić? Twoja decyzja może nawet przyspieszyć SpaceX Odpowiedź dla wszystkich.

Aby SpaceX po raz pierwszy wystrzelił statek kosmiczny w ultraciężkiej konfiguracji (najdłuższej i najpotężniejszej rakiety na świecie), FAA musi przeprowadzić ocenę środowiskową. Z propozycji, która miałaby wpływ do obszaru Boca Chica, Indie Teksas. Chociaż decyzja była oczekiwana wczoraj, administracja Ogłoszono dwumiesięczne opóźnienie, co oznacza, że ​​Starship tego nie zrobi Pierwszy lot testowy na orbicie przed marcem 2022 r..

Jeden z Powody jest opóźnienie? Otrzymano ponad 18 000 komentarzy publicznych Kierownictwo Po tweecie Elona Muska, a teraz SpaceX musi Odpowiedz w ramach procesu organizacyjnego. Innym powodem jest to, że Śledź FAA Porady sugestii Z agencjami lokalnymi i krajowymi.

O ile wiemy, statek kosmiczny Super Heavy nie jest gotowy do lotu. Po miesiącach bezczynności, fazy Starship 20 i Booster 4, które zostały przydzielone do pierwszego lotu orbitalnego, właśnie rozpoczęły testy warunków skrajnych Zapłon płynu chłodzącego i statyczny w ostatnich tygodniach. Ban Sin, Elon Musk nalega Pod względem rozkładu lotów nie opiera się na SpaceX, ale na FAA. To nie byłby pierwszy raz, kiedy Musk uciekał się do spa Za popularność w Internecie wywieranie presji na regulatorów.

READ  Tabletki Anticovid są w 90% skuteczne i działają przeciwko odmianie Omicron: Pfizer