6 grudnia, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Elon Musk popełnia dziecinny błąd zwalniając 500 pracowników Tesli

  • 500 byłych pracowników Tesli potępiło „masowe zwolnienia” Elona Muska bez przestrzegania prawa pracy.
  • W szczególności argumentują, że nie wysłał swoich ustawowych zawiadomień o zwolnieniu na 60 dni przed zwolnieniem.
  • „Wygląda na to, że wszystko w Tesli ma wiele kliknięć” – powiedział Musk z Kataru.

Duża grupa byłych pracowników Tesli złożyła skargę przeciwko amerykańskiemu producentowi samochodów elektrycznych, twierdząc, że naruszyli prawo federalne podczas ich zwalniania.

Prokuratorzy twierdzą, że dyrektor generalny Tesli Elon Musk przeprowadził „zwolnienia masowe”, które stanowiły przestępstwo, między innymi z powodu Nie zastosowałeś się do procedury wcześniejszego powiadomienia.

Skarga została złożona w tym tygodniu w Teksasie przez dwóch byłych pracowników reprezentujących 500 innych osób na tym samym stanowisku.

Fabryka, z której wyszli, znajduje się w Sparks w stanie Nevada.

Wina Elona Muska w ogromnej Tesli?

Byli pracownicy Tesli twierdzą, że Musk naruszył kilka praw federalnych dotyczących masowych zwolnień.

najważniejsze: Nie dostarczył 60-dniowego wypowiedzenia, co jest wymagane przez Ustawę o Powiadomieniu o Przekwalifikowaniu Pracowników. Wszystko to jest zawarte w pozwie.

Według Reutersa celem robotników jest zadośćuczynienie za roszczenia byłych pracowników i pozew zbiorowy dla wszystkich, którzy zostali zwolnieni między majem a czerwcem 2022 roku bez wcześniejszego powiadomienia.

Musk popełnił ogromny błąd. Tesla nie powiadomił pracowników, że ich zwolnienia nastąpią natychmiast” – stwierdza w sądzie.

Jak na razie przyznał się Tesla, ale nie podano żadnych szczegółów na temat kwoty.

Zgodnie z tym twierdzeniem, W okresie od maja do czerwca doszło do co najmniej 500 zwolnień.

Jak publikujemy w Mirka 20Musk powiedział na początku czerwca, że ​​czuje się „naprawdę źle” w związku z globalną gospodarką i że Tesla musi zredukować miejsca pracy.

Mówię konkretnie o 10-procentowym zmniejszeniu liczby pracowników, zgodnie z wiadomością e-mail wysłaną do przełożonych i widzianą przez nich na całym świecie. Reuters.

READ  Myślisz o zakupie samochodu? To są 3 najtańsze w Meksyku

Ta sama agencja twierdzi, że rozmawiała z co najmniej 20 osobami, które zidentyfikowały się jako byli pracownicy Tesli, którzy zostali zwolnieni w tym miesiącu.

Skarga na Teslę: Co powiedział Musk

„To przerażające i haniebne, że Tesla łamie prawo pracy w ten sposób, zwalniając tak wielu pracowników bez koniecznego wypowiedzenia”, powiedział Shannon Lees Riordan, prawnik pracowników, którzy wnieśli skargę.

Według prawnika Tesla szantażuje ich do wypłaty odpraw przez tydzień.

„Nie czytaj zbyt wiele o bezpodstawnym zapobiegawczym procesie sądowym”, powiedział Elon Musk z Kataru, przemawiając na Bloomberg Economic Forum, o błędzie. „Wygląda na to, że wszystko w Tesli ma tak wiele chwytów, że umieściłbym ten garnitur w kategorii trywialnej” – dodał.

Czytaj teraz:

Pracownicy SpaceX opisują Elona Muska jako „rozproszenie i zakłopotanie”

Elon Musk pozwany za promowanie Dogecoin; „To piramida finansowa”.

Meksyk wśród opcji Elona Muska na otwarcie nowej fabryki Tesli