26 września, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Elon Musk mówi, że Tesla będzie miała zautomatyzowane taksówki w ciągu dwóch lat.  tak tym razem?

Elon Musk mówi, że Tesla będzie miała zautomatyzowane taksówki w ciągu dwóch lat. tak tym razem?

Współzałożyciel i dyrektor generalny Tesli Elon Musk przed rozbitymi szybami w Tesli Cybertruck.

Współzałożyciel i dyrektor generalny Tesli Elon Musk przed rozbitymi szybami w Tesli Cybertruck.
zdjęcie: Fryderyk J. Brown (Obrazy Getty)

Ach, kolejny dzień, kolejna zbyt optymistyczna obietnica. Dyrektor generalny Tesli Elon Musk, A weteran W tej obietnicy nominacji, ma dicho Ten w pełni niezależny Teslas jest tuż za rogiem od 2014 roku, ale do tej pory musiał zjadać jego słowa. Zamiast unikać składania tych obietnic, Troll Większy na Twitterze Postanowiłem podwoić się z nową prognozą: Tesla uruchomi komercyjną taksówkę do 2024 roku!

Musk dokonał prognozy podczas rozmowy Tesli z inwestorami w pierwszym kwartale tego tygodnia, w której powiedział, że Tesla pracuje nad „niestandardową taksówką z botem, która jest znacznie ulepszona pod kątem autonomii”. To ulepszenie, według Muska, oznacza, że ​​rzekomy samochód nie będzie potrzebował kierownicy ani pedałów gazu i hamulca, ponieważ nie ma w tym udziału człowieka. Musk twierdził, że Tesla opracowuje pojazdy „aby osiągnąć najniższy koszt na milę lub koszt na kilometr”. Firma dąży do osiągnięcia wielkości produkcji do 2024 roku.

„To naprawdę będzie ogromnym motorem wzrostu dla Tesli” – powiedział Musk.

Kluczowym słowem jest oczywiście „ambicja”. Jak każdy, kto zna sektor pojazdów autonomicznych w ciągu ostatniej dekady, wie, że sprowadzenie samochodu z toru testowego na drogi publiczne wymaga rygorystycznych testów, weryfikacji, zabezpieczeń prawnych, dużo pieniędzy i, co najważniejsze, czasu. Mówiąc najprościej, współpraca z Narodową Administracją Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (NHTSA) w celu wypełnienia biurokratycznej dokumentacji potrzebnej do wprowadzenia samojezdnych taksówek na drogach publicznych może zająć tygodnie lub miesiące poza termin ustalony przez przewoźnika. Przyjeżdżają te taksówki. Nawet Departament Obrony USA, który ma dostęp do setek miliardów dolarów finansowania i jednych z najbardziej zaawansowanych technologii w kraju, miał Problemy Szybkie wdrażanie pojazdów autonomicznych. Oczywiście te ograniczenia nie dotyczą Tesli.

Tak czy inaczej, cel Tesli na 2024 wydaje się mało prawdopodobny, choć mniej prawdopodobny niż byłby, gdyby Musk ogłosił kilka miesięcy temu. W zeszłym miesiącu, NHTSA zaktualizowany Ich zasady bezpieczeństwa są takie, że nie potrzebują już ręcznego sterowania pojazdami autonomicznymi, aby przejść standardy testów zderzeniowych. To toruje drogę dla autonomicznych pojazdów do działania bez fotela kierowcy i kierownicy lub innych udogodnień przeznaczonych dla kierowców.

Warto jednak zauważyć, że nowe zasady NHTSA dotyczą tego, co nazywają „zautomatyzowanymi systemami jazdy”. interwał pojazdy Z systemami automatyzacji jazdy poziomu 3, 4 lub 5. Obecnie tylko pojazdy użytkowe Tesla zdolny Od poziomu 2. Tesla pozostaje w tyle za konkurencją, jeśli chodzi o projektowanie pierwszej autonomicznej robotyki. Waymo, Wydział Pojazdów Autonomicznych Alfabetu, ogłoszenie Pod koniec zeszłego roku opracowywano jego autonomiczny samochód, który mógł być dostępny bez pedałów i kierownicy. Zamiast obiecywać randkę, Waymo zdecydował się powiedzieć, że nadejdzie „w ciągu najbliższych kilku lat”. Nawet Mercedez-Benz, który nie jest już znany ze swojego zaangażowania w autonomiczne pojazdy, już Pogódź się z tym Do Tesli do poziomu 3 autonomiczny zestaw głośnomówiący. Tymczasem w Chinach Baidu To było Pobieranie opłat od klientów za samodzielne wycieczki po częściach Pekinu od zeszłego lata.

Ambitna czy bezsensowna data?

To nie byłby pierwszy raz, kiedy Musk nie docenił terminu lub zwiększył sprzedaż produktu. W 2019 r. piżmo Powiedziała Dla właścicieli Tesli, którzy byli pewni, że mogą ulepszyć swoje samochody, aby były w pełni autonomiczne do 2020 roku. Jest też często wspominana Tesla. elektroniczna ciężarówka Miał być gotowy do dostawy miesiące temu. Teraz Musk powiedział podczas swojego pierwszego kwartału, że firma „jest na dobrej drodze, aby osiągnąć wielkość produkcji Cybertruck w przyszłym roku”.

Innym razem, tak jak miało to miejsce w przypadku niedawnego bota Tesli, który został zaprezentowany w zeszłym roku, Musk unikał ustalonych terminów i demonstracji i zdecydował się po prostu polegać na mężczyzna tańczy ubrany w spandex.

Jednocześnie, przynajmniej pod względem notowań, nikogo nie obchodzi, czy te daty w ogóle się zdarzają. W tym tygodniu Tesla wzmiankowany Przychody 18,86 miliarda dolarów, wzrost o 87% w stosunku do ubiegłego roku. Te szalone zyski pochodzą z strata Globalny rynek chipów, który wciąż dominuje, zmusił największych światowych producentów samochodów do wprowadzenia znacznych cięć produkcyjnych.

READ  Więc możesz uzyskać zniżkę Hot Sale 2023