2 czerwca, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Elon Musk chce „sprawdzić wszystkich prawdziwych ludzi” na Twitterze

(CNN) – Gdy opinia publiczna skanuje kanał Twittera Elona Muska w poszukiwaniu wskazówek na temat tego, jak przedsiębiorca-miliarder planuje prowadzić platformę społecznościową Kupuje za 44 000 milionów dolarówstanie na zewnątrz tajemniczy tweet: „Potwierdzenie wszystkich prawdziwych ludzi”.

Ta niejasna sugestia jest wystarczająco niejasna, aby ludzie zgadli, co Musk ma na myśli, ale wystarczająco konkretna, aby zaoferować kilka potencjalnych ścieżek, gdy stara się dopasować Twittera do siebie.

Na przykład Musk może chcieć poprosić o prawdziwe nazwiska na kontach. A może nadal możesz zezwolić na aliasy, ale będzie to wymagać identyfikacji obrazkowej lub integracji z usługami stron trzecich, w których użytkownicy są już znani.

W zależności od wyniku plan może mieć ogromne reperkusje dla setek milionów użytkowników Twittera.

Nacisk Muska na „uwierzytelnianie” użytkowników Twittera wynika z jego największej irytacji związanej z platformą: kont spamowych, zwłaszcza tych promujących oszustwa związane z kryptowalutami. Często nie jest trudno znaleźć te konta czające się w odpowiedziach na tweety Muska; Wielu próbuje nawet wykorzystać jego sławę i zwabić niczego niepodejrzewających, udając, że jest nim.

To nie pomogło latem 2020Zweryfikowane konto Muska zostało włamane na Twitterze, co skłoniło użytkowników, w tym byłego prezydenta Baracka Obamę i Kanye Westa, do nieumyślnego rozpowszechniania oszustwa Bitcoin. Piżmo powiedział Te boty spamujące kryptowaluty stanowią „najbardziej irytujący problem” na Twitterze.

Diagnoza Muska może odzwierciedlać doświadczenia bardzo specyficznego typu użytkownika, ale okazuje się, że ten użytkownik wkrótce będzie kontrolował projekt platformy. W ramach swojego rozwiązania do walki z kryptobotami Musk chce ułatwić oddzielanie prawdziwych kont od fałszywych, proponując „certyfikację wszystkich prawdziwych ludzi”.

Analityk: Z Muskiem na Twitterze zakończy się era poprawności politycznej 6:32
READ  ¿adelgazar? Las ganancias de los empresarios cayeron un 16,4% para América Móvil en el tercer trimestre

Jeśli celem jest upewnienie się, że każde konto jest powiązane z prawdziwą osobą, platforma będzie potrzebować sposobu, aby zweryfikować, czy są one prawdziwe. Jedną z możliwości jest rozszerzenie istniejącego programu weryfikacji Twittera.

Obecnie do odbioru niebieska odznaka Na swoich kontach użytkownicy muszą podać link do oficjalnej witryny, do której należą, oficjalny adres e-mail lub wydany przez rząd formularz identyfikacyjny. Musk może nie wymagać identyfikacji, ale wymaga od użytkowników używania ich prawdziwych imion.

Mogłaby również zbadać inne metody, takie jak łączenie kont z kartami kredytowymi lub poleganie w większym stopniu na CAPTCHA w celu pokonania botnetów, powiedziała Gillian York, dyrektor ds. międzynarodowej wolności słowa w grupie zajmującej się prawami cyfrowymi Electronic Frontier Foundation. (Jednak CAPTCHA nie jest panaceum; ponieważ roboty stają się bardziej złożone, CAPTCHA Coraz trudniej to rozwiązać ludzi w czymś, co można by określić mianem technologicznego wyścigu zbrojeń).

Niezależnie od wybranej metody, York i inni eksperci twierdzą, że Musk prawdopodobnie stanie przed wyzwaniami, które można podzielić na dwie szerokie kategorie: dostęp i prywatność.

Dostęp polega na zapewnieniu, że każdy, kto chce korzystać z Twittera, może uzyskać dostęp do platformy. York powiedział, że dzięki systemowi, który łączy konta z kartami kredytowymi, Twitter może zaryzykować wykluczenie wszystkich, którzy go nie mają. Być może są zbyt młodzi, aby mieć kartę kredytową lub mają zły kredyt i nie mogą zostać zatwierdzone. Mogą nie lubić transakcji kartą kredytową wymienianych z brokerami danych lub po prostu wolą używać gotówki ze względów kulturowych. York powiedział, że powiązanie poparcia z kredytem konsumenckim „wyklucza miliony ludzi”.

Następnie pojawia się kwestia prywatności. Podczas gdy wielu użytkowników może czuć, że nie mają nic do ukrycia, system, który zmusza użytkowników do podawania swoich danych osobowych, stwarza jeden punkt awarii. Nie tylko więcej użytkowników będzie musiało zaufać Twitterowi, aby nie nadużywać ich danych osobowych, ale sam Twitter stanie się dla niego ważniejszym celem. represyjne rządy (Kto może podjąć działania prawne, aby zmusić Twittera do przekazania informacji) lub cyberprzestępcy motywowani kradzieżą tożsamości.

READ  Jak kupić samofinansujący się samochód? - Uno TV

Według doniesień cyberprzestępcy udawali prawdziwych funkcjonariuszy organów ścigania, aby spełniać nieuczciwe żądania rządowe dotyczące danych od firm technologicznych. Twitter może obiecać usunięcie rekordów, ale po prostu zmniejszy ryzyko, które sam dla siebie stworzył.

Kwestia prywatności ma szczególne znaczenie dla organizacji zajmujących się prawami człowieka, powiedziała Natalia Krapeva, prawniczka z grupy zajmującej się prawami cyfrowymi Access Now, „zwłaszcza w krajach takich jak Rosja i innych, w których ludzie są surowo prześladowani za krytykę rządu lub relacjonowanie ważnych wydarzeń politycznych. takie jak protesty czy korupcja”. Albo wojna na Ukrainie.

Nawet polityka realna może być trudna. Facebook ma z tym pewne doświadczenie; Firma została zmuszona do wprowadzenia zmian w swojej polityce nazewniczej w 2015 roku po tym, jak krytycy zwrócili uwagę, że ofiary nadużyć i inne wrażliwe grupy miały dobry powód do używania pseudonimów. Zmiany na Facebooku podniosły poziom zgłaszania fałszywych nazw i pozwoliły użytkownikom podać firmie powody, by unikać używania ich prawdziwych nazwisk.

Wskazuje to, jak skomplikowane może być przełożenie pozornie prostej zasady, takiej jak „zaprzyjaźnij się ze wszystkimi prawdziwymi ludźmi”, na funkcjonalną cechę produktu. Problemem nie jest cel ani motyw. jest to, że ludzie są złożonymi stworzeniami z osobistymi okolicznościami, które rzadko pasują do pudełek.

York powiedział, że po latach prób i błędów platformy technologiczne wypracowały już ważne lekcje dotyczące uwierzytelniania użytkowników, które mogą przynieść korzyści Muskowi.

„Jeśli masz na myśli takie rzeczy jak CAPTCHA, myślę, że będziesz zaskoczony” – powiedział York. „Dużo mówił o tym, jak pozbyć się botów, ale Twitter próbował to robić od lat i myślę, że wkrótce zdadzą sobie sprawę, że nie jest łatwo rozwiązać problem”.