26 maja, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Elektra musi zapłacić SAT ponad 2 miliardy pesos podatku dochodowego

Najwyższy Trybunał Sprawiedliwości Narodu (SCJN) odrzucił odwołanie Grupo Elektra przeciwko zapłaceniu 2 636 milionów pesos podatku dochodowego (ISR) za rok 2006.

Ochrona została odrzucona ze względu na to, że nie spełniała wymogów interesu i znaczenia dla kontroli orzeczenia sądu federalnego, ponieważ argumentacja spółki nie obejmowała zakwestionowania konstytucyjności przepisu federalnego.

według Przetwarzanie, II izba sądu wydała wyrok potwierdzający dwa wcześniejsze orzeczenia XX Kolegiackiego Sądu Administracyjnego oraz Federalnego Sądu Administracyjnego, które potwierdziły ważność kwoty ulgi podatkowej nałożonej przez System Administracji Podatkowej (SAT) Salinas Pliego od 2013 roku.

Wreszcie, w przeglądzie Grupo Elektra przegłosowano ochronę bezpośrednią, którą Drugi Okręg Sądu Najwyższego postanowił definitywnie odrzucić, ponieważ Ricardo Salinas Pliego musi spłacić dług skarbowy w wysokości 2000 636 mln pesos.

Odpowiedzi Grupo Salinas

W związku z tym na koncie Grupo Salinas na Twitterze opublikowano oświadczenie, w którym stwierdzono, że odmawiając analizy ochrony, naruszyli swoje prawo dostępu do wymiaru sprawiedliwości i dlatego trafią do organów międzynarodowych.

„My w Grupo Salinas jesteśmy przekonani, że zarówno krajowe, jak i międzynarodowe instrumenty prawne są istotną częścią demokracji; korzystanie z nich jest sposobem nie tylko na obronę naszych firm i przedsiębiorstw, ale także dla naszych współpracowników i naszą wiarę w pełne poszanowanie dla wolny rynek i rządy prawa” – napisano w liście.

Pod koniec 2020 r. sędziowie Najwyższego Okręgu Federalnego Sądu Administracyjnego (TFJA) orzekali, że Grupo Elektra musi zapłacić kwotę SAT 18 tys i 455 mln pesos dla ISR .dług roku podatkowego 2013.

Jednak kilka dni później Rada Najwyższa zatwierdziła kolejną uchwałę ustalającą kwotę do zapłaty na 2 miliardy pesos z tytułu ulgi podatkowej na rok podatkowy 2010, jak wynika z doniesień. polityczne zwierzę.

tło

a początek 2021, w wywiadzie dla Los Periodistas, nadawany w dniu VIIIRaquel Buenrostro, prezes SAT, potwierdził, że Skarb Państwa walczy z kilkoma spółkami Grupo Salinas, których głównym akcjonariuszem jest Ricardo Salinas Pliego, o zapłacenie 32 miliardów historycznych pesos, bez aktualizacji inflacji.

READ  Greenpeace protestuje przed rafinerią Dos Bocas. Wezwania do działań przeciwko zmianom klimatu

Tak więc dług w obecnych pesos może przekroczyć 40 miliardów pesos, ponieważ dodano korzyści i aktualizacje, ponieważ firma połączyła część swoich spółek zależnych zajmujących się magazynowaniem i dystrybucją i twierdziła, że ​​to, co zainwestowano w ten proces, zostanie odjęte od dochodu podatek. .

W związku z tym otrzymała odmowę od Najwyższej Izby Federalnego Sądu Administracyjnego, której Electra Group skierowała sprawę do sądu, do której dotarła w 2018 r. i gdzie w środę odmówiono jej ochrony.


udział w analizator fizyczny (Aktualizacje i orzecznictwo w sprawach finansowych i pracowniczych) oraz nasze Kanał Youtube.


Wyraź swoją opinię