9 lutego, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Elden Ring gra inną rolę, Sony wyszło mocniejsze, a Microsoftu brakuje

Nagrody spadały jedna po drugiej bóg wojny ragnarok, Remember Like a Hammer Impact to jedna z najlepszych gier z PlayStation Factory ostatnich lat. Niektóre oczekiwane i zasłużone (najlepsze wykonanie, najlepsze udźwiękowienie, najlepsza przygoda), inne bardziej niż możliwe (lepsza narracja, większa dostępność) i inne bardziej kontrowersyjne, jak najlepsza ścieżka dźwiękowa (nie dlatego, że nie jest doskonała, ale dlatego, że konkurenci byli aúpa) . God of War nikomu nic nie pozostawił i to było normalne. To świetna gra, GOTY może być w prawie każdym roku. Ale nikogo nie ma w Elden Ring.

Najnowsze oprogramowanie do gier wygrywa w dwóch najwyższych kategoriach, GOTY i najlepszy kierunekdo wartości wpływu, jaki wywarło to na świat gier wideo Miyazakiego i jego zespół w ostatniej dekadzie dzięki swojej formule Souls. Gra warta powtórzenia, kolejna ligowa gra, której ani dystans, ani kolosalne widowisko, które rzekomo Ragnarök nie mógł powstrzymać. To druga nagroda From Software, jedynej firmy, która do tej pory osiągnęła to w formacie The Game Awards.

W branży, która w coraz większym stopniu obejmuje pirotechnikę, zwrócenie uwagi w szczególności na Elden Ring i ogólnie oprogramowanie jest bardziej potrzebne niż kiedykolwiek.

Dużo już pisaliśmy i rozmawialiśmy (fani spoza From Software wiele powiedzą) o korzyściach Pierścień Eldena. W tym gigantycznym świecie ta ilość istotnych treści jest obecna na każdym naszym kroku. Tytuł zdobył nagrodę dla najlepszej gry RPG i najlepszego reżysera artystycznego. Nagroda Bookera za zrozumienie gry wideo powinna nadal być doceniana w czasie fajerwerków.

Było to szczególnie ważne zwycięstwo dla rozwoju ceremonii. Poza nagrodami jest Sony Była bardzo stabilna i wyrachowana. Jej logo pojawiało się w dużych reklamach, takich jak Death Stranding 2, Horizon Forbidden West DLC czy Final Fantasy XVI, Promuj silny przekaz dotyczący marki i domeny W kolejnych nagrodach i zabawach. Ludzie wiedzą Co zrobiło PlayStation i co ci zaoferuje. To było w jaskrawym kontraście do Microsoft całkowicie zapukałz Philem Spencerem na scenie, zasmuconym nie wiadomo czy z powodu (nie ostatecznego) niepowodzenia zakupu Activision Blizzard przez FTC.

Sony zdominowało scenę i przekaz: co zostało zrobione i co ma nadejść; Brakowało Microsoftu, a Nintendo udało się zadowolić

To sam Spencer przyznał, że z grami na wyłączność w 2022 roku nie było najlepiej i że w 2023 powinno się to zmienić. Od przyszłego roku dowiadujemy się, że ceny ich gier nowej generacji poszły w górę. Ale nie było miejsca na Redfall, Starfield czy Forza Motorsport. Nie mówmy o zaginionych (Hellblade 2 jest najbardziej śmiercionośny). Można im przypisać nagrodę Most Impact Award za As Dusk Falls i zawsze można powiedzieć, że gra roku i jedna z najlepszych wszechczasów jest oczywiście na ich platformie. Ale to, co wydarzyło się wczoraj, nie było zachęcającą ani dobrą wiadomością dla użytkowników. Ostatecznie gry dają i biorą powody, a w ciągu najbliższych 12 miesięcy pojawi się o wiele więcej, ale o zamknięciu TGA Xbox za rok można zapomnieć.

READ  Jak potężny jest Teleskop Jamesa Webba i gdzie się znajduje?

Więcej niespodzianek i lepszy rytm

Impreza pozostawiła nam miłe niespodzianki, od Hadesa 2 do nowego Kena Levine’a, przechodząc przez nowego Rdzeń pancerny From Software, rozszerzenie Cyberpunk 2077, imponujący zwiastun gry Gwiezdne Wojny Jedi: Survivor A kinematografia Diablo IV zapiera dech w piersiach. No i w reklamie, bez wycieku kilku najważniejszych iz rozdaniem nagród, które zostawił Nintendo zadowolone (Bayonetta 3 za najlepszą grę akcji, Kirby za najlepszą grę rodzinną, Splatoon 3 za najlepszą grę wieloosobową i Mario + Rabbids firmy Ubisoft za najlepszą grę strategiczną) oraz przesadną rolę Straya w samodzielnym wszechświecie. Dzięki Sifu, Tunic, Neon White, Norco i kilku innym kot zyskał więcej ekspozycji, niż zdecydowanie na to zasługuje.

Jeff obiecał Nieco krótsza impreza I tak było, ale też podsyciło to dobrą treścią, mimo że czas między trzecią a czwartą nad ranem (w Hiszpanii) znów był we wszystkim zapadnięty. Ale ogólnie możemy powiedzieć, że była to jedna z najlepszych nagród dla gier, jakie pamiętamy, chociaż wciąż jest wiele rzeczy do poprawy.