29 listopada, 2021

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Ekwadorski sprinter olimpijski Alex Quinonez zastrzelony

Opublikowany:

23 października 2021 04:40 GMT

Quiñónez był z inną osobą na obrzeżach dzielnicy handlowej, w sektorze Colinas de la Florida, kiedy zostali przechwyceni przez przestępców, którzy kilkakrotnie otwierali ogień.

Ekwadorski olimpijczyk Alex Quiñez został zabity w piątek wieczorem w mieście Guayaquil przez wielu niezidentyfikowanych bandytów, którzy zbierali się w samochodzie. lokalne media.

Świadkowie twierdzą, że Queens przebywali na obrzeżach dzielnicy handlowej w pasie Colinas de la Floridas z inną osobą, kiedy zostali przechwyceni przez przestępców, strzelając kilka razy. W ataku zginęła również osoba, która eskortowała dużą ekwadorską figurę do mieszkania o wymiarach 100 na 200 metrów.

Wstępne raporty mówią, że zabójcy jeździli białymi Suzuki SZ i nosili odblaskowe ubrania, aby wyglądać jak policjanci. Przestępcy przybyli na miejsce wypadku, aby zweryfikować wydarzenia i przypuszcza się, że obie ofiary zginęły na miejscu. W międzyczasie Policja Narodowa rozpoczęła akcję aresztowania sprawców.

Roberto Ibanez, prezes Regionalnej Federacji Sportowej Guayas, potwierdził tę wiadomość na Twitterze i wyraził smutek z powodu tragicznego wypadku. Ekwadorskie Ministerstwo Sportu przemawiało również za pośrednictwem portalu społecznościowego, aby złożyć kondolencje z powodu śmierci biegacza.

32-letni Alex Quiñez został mistrzem na 100 i 200 metrów podczas Ibero-American Athletics Championships 2012 w Wenezueli. Jego osiągnięcie pozwoliło mu w tym roku zakwalifikować się do Igrzysk Olimpijskich w Londynie, gdzie był w stanie dotrzeć do finału na 200 metrów i stać się nową postacią w ekwadorskim sporcie. W 2019 roku wygrał tę samą klasę na Igrzyskach Panamerykańskich w Limie, a jeszcze w tym samym roku zdobył brązowy medal na Mistrzostwach Świata w Lekkoatletyce.

READ  Carlos Vela nie wyklucza powrotu do piłki nożnej w Europie