18 czerwca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Ekwador. Więźniowie strzelają do policji w więzieniu, podczas zamieszek ginie 118 osób

Ekwadorska policja Strzelali już w tę sobotę Uwięziony Z tego samego więzienia w porcie Guayaquil, w którym był we wtorek zamieszki Przynajmniej odszedł 118 zabitych, w tym sześciu ściętych, zgłosiło się do instytucji policyjnej, nie precyzując, czy były nowe ofiary.

Powiedział, że agenci zneutralizowali tę akcję i „kontrola” więzienia trwa.

„Podczas interwencji @PoliciaEcuador, w #CPLGuayas #1, zostali powitani strzałami przez PPL (Ludzie Pozbawieni wolności)” – poinformował na swoim koncie na Twitterze.

„Natychmiast zakłóciliśmy tę pracę” i „na razie w więzieniu utrzymywana jest kontrola i porządek” – dodał.

Policja z elitarnych grup weszła do obiektu przy wsparciu żołnierzy i czołgu wojskowego, jak wynika z klipu wideo opublikowanego przez fundację.

Jeśli chodzi o strzelaninę, policja wskazała, że ​​w więzieniu, które może pomieścić 5300, ale 8500 więźniów, skonfiskowano dwa karabiny, trzy pistolety, amunicję i telefony komórkowe, co stanowi 60% wskaźnik przeludnienia.

Według policji strzelanina miała miejsce w tym samym więzieniu, w którym we wtorek doszło do starć między rywalizującymi ze sobą gangami powiązanymi z Hezbollahem. Przemyt narkotyków z Kolumbii i Meksyku, walczący o władzę, z co najmniej 118 zabitymi i 86 rannymi, w jednej z najgorszych masakr więziennych w historii Ameryki Łacińskiej.

rmlgv

READ  Mogą ujawnić oświadczenie pod przysięgą uzasadniające poszukiwanie Mar-a-Lago