19 maja, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Ekspert przewiduje, jak będzie ewoluować zmienna delta

Podczas pandemii eksperci wielokrotnie nas przed tym ostrzegali Wirusy ciągle się zmieniają, co wyjaśnia Pojawienie się i szybkie rozprzestrzenianie się zmiennej delta wirusa Corona, najbardziej zaraźliwego, jaki do tej pory zarejestrowano. I nie będzie ostatni. Delta to nie koniec historii SARS-CoV-2.Hamish McCallum, dyrektor Centrum Zdrowia i Bezpieczeństwa Żywności na Uniwersytecie Griffith (Australia), ostrzega.

W artykule opublikowanym w Rozmowa, ekspert od chorób zakaźnych i patogenów, że „ewolucja jest Wynik losowych mutacji (lub błędów) w genomie wirusa podczas reprodukcji„.Niektóre z tych przypadkowych mutacji będą korzystne dla wirusa i dadzą mu pewną przewagę. Jest prawdopodobne, że kopie tych korzystnych genów pozostaną dla następnego pokolenia, Przez Proces doboru naturalnego„Możliwe jest również, że nowe szczepy mogą zostać opracowane przez”Złóż ponownie, kiedy wirusy nabywają geny od innych wirusów, a nawet od swoich gospodarzy”.

Prędkość transmisji i większa prędkość

McCallum zauważa, że ​​„możemy oczekiwać, że ewolucja będzie faworyzować szczepy wirusa, które prowadzą do Ostrzejsza krzywa epidemiologicznaI Szybciej wyprodukuj więcej przypadków, Prowadzi do dwie przepowiednieZ jednej strony oczekuje się, że wirus stanie się Bardziej przenośny: „Prawdopodobnie Zarażona osoba zaraża więcej osób„. tą drogą , ” przyszłe wydania Od wirusa będzie miał Najwyższa liczba reprodukcyjnaDrugi znak jest taki Skrócenie „czasu między zarażeniem kogoś a przekazaniem go innym”.

Ta teoria nadałaby sens faktowi, że wariant delta jest rozprzestrzeniony na całym świecie, aż do dominacji w wielu krajach powyżej pierwszego konkretnego szczepu. „Ten oryginalny de wuhan cepa On był wartość R 2-3, ale Wartość R dla Delta wynosi około 5-6 (Niektórzy badacze twierdzą, że ta liczba jest jeszcze wyższa.) Dlatego jest prawdopodobne, że Osoba z deltą zaraża co najmniej dwa razy więcej osób niż oryginalny szczep Wuhan– mówi ekspert.

READ  Pierwszy przypadek wirusa ospy małp wykryto w Michoacan

Należy to dodać do faktu, że zmienna delta ma rozszerzenie Wyższe miano wirusa, co prowadzi do wczesnej transmisji i Rozprzestrzenia się „łatwiej na zewnątrz i po chwilowym kontakcie”, zamiast wymagać szorstkiej ekspozycji minut, jak w przypadku oryginalnego szczepu.

Wirus będzie bardziej szkodliwy dla osób nieszczepionych

Jednym z bardziej niepokojących aspektów tej alternatywy jest jej zdolność do ucieczki przed szczepionkami. McCallum twierdzi, że narkotyki „Czy oni pracują?”Ale musisz zdać sobie sprawę, że tak jest „mniej efektywny” Ponieważ został opracowany w celu ochrony przed oryginalnym szczepem Wuhan. Ponieważ, „Prawdopodobnie zobaczymy się odbierając Regularne strzały przypominające, zaprojektowany w celu obejścia tych nowych zmiennych, tak jak w przypadku szczepionek przypominających przeciw grypie”.

Obecne szczepionki skutecznie zmniejszają ryzyko przeniesienia wirusa, ale Nie blokuj transmisji całkowicie, którego „możemy spodziewać się zmiany w kierunku większej zaciekłości” – ostrzega. Innymi słowy, Skutki uboczne przenoszenia wirusa u osób zaszczepionych jest to, że z biegiem czasu teoria to przewiduje? Stanie się bardziej szkodliwy dla osób nieszczepionychWatycina McCallum.

Z tego powodu biegły uważa to za krótkoterminowe Ewolucja będzie nadal „kontrolować” wirusa, co oznacza że Więcej osób zarazi się jedną infekcją, Ten infekcja pojawi się przed, a nowe zmienne „Spowodują, że szczepionki będą mniej skuteczne”. Podkreśla również, że naukowa grupa doradcza rządu brytyjskiego ds. sytuacji nadzwyczajnych (SAGE) uważa, że ​​„istnieje Realistyczna szansa na ewolucję bardziej śmiercionośnych odmian poprzez rekombinację„.Nie wiemy, czy wirus stanie się z czasem bardziej śmiercionośny. Ale Nie możemy się doczekać, aż wirus magicznie zamieni się w szkodę”, potwierdza.