28 stycznia, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Eksperci uważają, że możliwy wyciek z laboratorium w Wuhan jest źródłem epidemii, ale obawiają się, że wpłynie to na „międzynarodową harmonię”.

Laboratorium P4 Instytutu Wirusologii Wuhan w Wuhan, prowincja Hubei, środkowe Chiny. (Zdjęcie: Hector Retamal/AFP)

Czołowi brytyjscy i amerykańscy naukowcy uważali, że koronawirus prawdopodobnie przypadkowo wyciekł z laboratorium w Wuhan, ale obawiali się, że szersza debata zaszkodzi nauce w Chinach., o czym świadczą e-maile, do których brytyjskie media miały dostęp telegraf.

E-mail z Jeremy FarrarDyrektor fundacji charytatywnej na rzecz badań biomedycznych Witaj zaufaniePowiedział, że 2 lutego 2020 r. „Jednym z możliwych wyjaśnień” jest to, że koronawirus szybko wyewoluował z wirusa podobnego do SARS w ludzkiej tkance w laboratorium o niskim poziomie bezpieczeństwa..

E-mail adresowany do Anthony Fauci i Francis Collins Od National Institutes of Health w Stanach Zjednoczonych powiedział, że ten rozwój może być „Przypadkowo stworzył wirusa, który jest predysponowany do szybkiego przenoszenia się z człowieka na człowieka”Według Telegrafu.

Ale wybitny naukowiec powiedział Farrarowi, że „Dalsza dyskusja wyrządziłaby niepotrzebną szkodę nauce w ogóle, a w szczególności nauce w Chinach”.. Dr Collins, były dyrektor amerykańskiego National Institutes of Health, ostrzegał przed tym Może zaszkodzić „międzynarodowej harmonii”.

Dr Anthony Fauci na Capitol Hill w Waszyngtonie, DC, USA, 11 stycznia 2022 r. Greg Nash/Paul przez Reuters
Dr Anthony Fauci na Capitol Hill w Waszyngtonie, DC, USA, 11 stycznia 2022 r. Greg Nash/Paul przez Reuters

Brytyjski świat Matt RidleyWspółautor Viral: The Search for the Origin of COVID powiedział: „Te e-maile pokazują Niefortunny brak otwartości i przejrzystości wśród zachodnich uczonych, którzy wydają się być bardziej zainteresowani zamknięciem hipotezy, którą uznali za zbyt prawdopodobną z powodów politycznych.Według The Telegraph.

Farrar powiedział w e-mailach, że inni naukowcy również uważają, że wirus nie może ewoluować naturalnie. Jednym z nich był nauczyciel Mike FarzanOd Scripps Research, eksperta, który odkrył, w jaki sposób oryginalny wirus SARS wiąże się z ludzkimi komórkami.

Naukowcy są zaniepokojeni częścią koronawirusa o nazwie furin . miejsce dekoltuJest częścią białka kolczastego, które pomaga mu wniknąć do komórek i czyni je wysoce zaraźliwymi dla ludzi.

READ  Przewodnik po nauce odpoczynku i osiągania dobrego samopoczucia fizycznego i psychicznego

Podsumowując obawy profesora Farzana w e-mailu, Farrar powiedział: „Jest zaniepokojony lokalizacją furyny i trudno mu (wyjaśnić), że pojawiła się ona poza laboratorium, chociaż w naturze są możliwe formy, ale jest to bardzo mało prawdopodobne”..

„Myślę, że to staje się pytaniem, jak to wszystko się łączy, Jeśli wierzyć tej serii zbiegów okoliczności, to, co wiadomo z laboratorium w Wuhan, ile z tego może być na wolności – przypadkowe uwolnienie czy zdarzenie naturalne? Mam 70:30 lub 60:40 (wskazując procent prawdopodobieństwa), zastanawiał się, według The Telegraph.

ZDJĘCIE PLIKU: Laboratorium Instytutu Wirusologii Wuhan P4 za ogrodzeniem podczas wizyty zespołu WHO, którego zadaniem było zbadanie pochodzenia choroby koronawirusowej (COVID-19) w Wuhan, prowincja Hubei, Chiny, 3 lutego 2021 r. REUTERS /Tomasz Piotr
ZDJĘCIE PLIKU: Laboratorium Instytutu Wirusologii Wuhan P4 za ogrodzeniem podczas wizyty zespołu WHO, którego zadaniem było zbadanie pochodzenia choroby koronawirusowej (COVID-19) w Wuhan, prowincja Hubei, Chiny, 3 lutego 2021 r. REUTERS /Tomasz Piotr

Kolejne wiadomości e-mail wykazały, że 4 lutego Farrar zrewidował swoje szacunki dotyczące wycieku laboratorium do: 50:50, Dopóki Według profesora Eddiego Holmesa z University of Sydney 60:40 Na korzyść przypadkowego uwolnienia.

E-maile też to pokazują Bob biegnie, z University of Texas, nie był przekonany, że koronawirus powstał w sposób naturalny.

nauczyciel Andrzeja Rambauta, Z Uniwersytetu w Edynburgu też to powiedział Miejsce ucieczki Furana wydawało mu się „niezwykłe”.

„MyślęJedynymi osobami, które mają wystarczającą ilość informacji lub dostęp do próbek, z którymi można się uporać, będą zespoły pracujące w Wuhan„on dodał.

Wiadomości pokazują, że Do 2 lutego 2020 r. naukowcy próbowali już zamknąć debatę na temat teorii wycieku w laboratorium.

Collins posiada model SARS-CoV-2, nowego koronawirusa, jak zeznaje na Capitol Hill w Waszyngtonie, Stany Zjednoczone, 2 lipca 2020 r., podczas przesłuchania w Podkomisji Pracy i Zdrowia.  Usługi społeczne, edukacja i powiązane agencje Senatu USA.  Graeme Jennings / Paul przez Reuters
Collins posiada model SARS-CoV-2, nowego koronawirusa, jak zeznaje na Capitol Hill w Waszyngtonie, Stany Zjednoczone, 2 lipca 2020 r., podczas przesłuchania w Podkomisji Pracy i Zdrowia. Usługi społeczne, edukacja i powiązane agencje Senatu USA. Graeme Jennings / Paul przez Reuters

„Dalsza dyskusja na temat tych oskarżeń niepotrzebnie odwróci uwagę starszych naukowców od ich aktywnych obowiązków i spowoduje niepotrzebną szkodę w nauce w ogóle, a w szczególności nauce w Chinach” – czytamy w e-mailu od dr. Ron Faucher do Farralla.

READ  La Jornada – SG: INE, z wystarczającymi funduszami; Poradnictwo nie jest zagrożone

Dr odpowiedział. Collins: „Podzielam twoją opinię Eksperci muszą zostać szybko wezwani w ramach, które wzbudzą zaufanie, w przeciwnym razie głosy spisku szybko zdominują, wyrządzając wielką szkodę nauce i międzynarodowej harmonii.”.

Za telegraf, James Comer, republikański kongresman, który otrzymał e-maile, powiedział, że Pokaż, że eksperci, tacy jak dr Fauci, potraktowali teorię wycieku laboratorium z Wuhan „bardziej poważnie” Kiedy zobaczyli.

Czytaj: