27 stycznia, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Eksperci ostrzegają, że wariant Omicron to nie grypa

Meksyk: Prezydent Andres Manuel Lopez Obrador Wczoraj to potwierdziłem znowu masz covid-19, tam było Myślałem, że to grypa i miał pewne objawy. Organy rządu federalnego Zmniejszyli postęp wariantu omikron w Meksyk Zwracając uwagę, że z powodu Covid-19 nadal obserwuje się niski poziom przyjęć do szpitala i zgonów, pomimo ogłoszonego przez niego globalnego ostrzeżenia. Światowa Organizacja Zdrowia, która sklasyfikowała do nowego formatu, np. „Niepokojące ze względu na wysoką przepuszczalność” Ponieważ może ponownie zainfekować osobę, która została już zarażona wirusem lub została zaszczepiona.

Do tej pory uważa się, że może być tak zaraźliwa jak odra (od 10 do 12 osób może zarazić się pozytywnym przypadkiem, według doktora ds. infekcji dr Alejandro Macias).

W ostatnich dniach międzynarodowi eksperci i agencje donoszą i nalegają, aby nowy wariant omikrona SARS-CoV-2 Różni się to od grypy, a mylenie tego z przywódcami rządowymi może narazić na ryzyko populację niezaszczepioną lub osoby z problemami odpornościowymi.

Na przykład, w porównaniu z grypą, Covid-19 może powodować poważniejsze choroby u niektórych osób. Covid-19 może również potrwać dłużej, zanim objawy pojawią się, a ludzie mogą być bardziej zaraźliwi przez dłuższy czas. Chociaż niektóre objawy wydają się podobne, nie można zdiagnozować COVID-19 bez testu antygenowego lub PCR, jasno wyjaśnij amerykańskie Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom.

Czytaj więcej: WHO wymaga, aby terminy deltacron´, „flurona” i flurone nie były używane w odniesieniu do Covid-19

Ómicron jest również hospitalizowany

Dr Guillermo Torre, dziekan TecSalud w Tecnológico de Monterrey i wiceprezes ds. badań i kardiologów, powiedział za pośrednictwem Twittera @GTorreAmione: „Ómicron nie jest grypą – to COVID. Choroba wieloukładowa. Z poważnym ryzykiem i długotrwałymi powikłaniami. pokazuje się w Stanach Zjednoczonych. Szpitale są przesycone, a leczenie zakończone. A szpitale dziecięce w liczbie, której nigdy wcześniej nie widziano – żadnej grypy –”.

READ  Covid: Europa nakłada nowe ograniczenia na zmienną omikronową

Zauważył również, że trend może przebiegać w ten sam sposób w Meksyku, jak w sąsiednim kraju i Wielkiej Brytanii, z wykładniczym wzrostem przypadków z powodu Omicron i pomimo mniejszej liczby osób na oddziale intensywnej terapii i mniej agresywnych. Występują wirusy obserwowane podczas przyjęć do szpitala.

Pomimo międzynarodowego wezwania Światowej Organizacji Zdrowia do przeprowadzenia testów, w Mexico City dyrektor generalny Cyfrowego Rządu Publicznej Agencji ds. Innowacji, Eduardo Clarke García Debarganes, zasugerował, że osoby z objawami COVID-19 nie powinny tego robić. Test zakłada, że ​​jest to infekcja koronawirusem i izolują się przez siedem dni. Jak ogłosiła premier Claudia Sheinbaum w weekend, Latynosi ogłosili:

„Nie muszę chodzić na test, ponieważ jest to zmienna, którą bierzemy w tym czasie, w której zdecydowana większość z nas jest już zaszczepiona (…) nie ma potrzeby poddawania się testom”. Wykluczył również anulowanie czynności lub ograniczenie ruchu pomimo wzrostu liczby przypadków, zakładając, że „łańcuchy infekcji” można przerwać wcześniejszymi zaleceniami, aby pozostać w domu i poprosić o informacje zdrowotne za pośrednictwem wielu przypadków Covid-19.

Wydaje się, że komentarze przywódców politycznych mogą dezorientować społeczeństwo. Naukowiec ds. infekcji Alejandro Macías, członek National System of Researchers (SNI) Level 3, zauważył na Twitterze 9 stycznia, że ​​wariant Omicron „jest zwykle łagodny, ale nie dla szpitali, które zaczynają nasycać się w Republice Meksyku tymi, którzy nie zostały zaszczepione”. W większości stanów aktywność jest już intensywna”.

Ze swojej strony dr Mauricio Gonzalez, lekarz medycyny ratunkowej w Metropolitan Hospital w Nowym Jorku, wskazuje, że chociaż Omicron jest słabszy niż Delta, masowy wskaźnik infekcji jednocześnie stawia osoby starsze, chore i chore. na większe ryzyko. Dzieci niekwalifikujące się do szczepień (dzieci, aw Meksyku poniżej 14 roku życia) i poinformowały wczoraj: „Oficjalnie hospitalizacja w Nowym Jorku, na górze. Bardzo trudno znaleźć rodzinę. Proszę o ekstremalne środki ostrożności. Wszyscy jesteśmy w tym razem”.

READ  Norman Barwin: Kanadyjski lekarz, który zaszczepił 100 kobiet nasieniem niewyselekcjonowanym przez rodziców | Społeczność

„Micron nie powoduje grypy, powoduje COVID. COVID może wahać się od bezobjawowego do ciężkiego i może być śmiertelny. COVID może trwać kilka dni lub mieć długotrwałe skutki. Unikaj zarażenia się COVID poprzez: zakrywanie ust, odległość, wentylację i szczepienia „Dr Juan Luis Moqueda, lekarz specjalizujący się w medycynie wewnętrznej i chorobach zakaźnych w Meksyku, został opublikowany z dużym zainteresowaniem i cytowany przez innych kolegów.

Polityka i zdrowie

Krytykując decyzje meksykańskich władz zdrowotnych, internista i specjalista chorób zakaźnych, dr Francisco Moreno, zauważył, że populacja dzieci w tym kraju stała się niewidoczna, gdy zdecydowała się nie szczepić ich, podczas gdy trwała ona na festiwalach, spotkaniach lub zajęciach twarzą w twarz. argumentując „szlachetność nowej alternatywy”, opublikowaną wczoraj w jego rubryce w Reformie.

Narodowa Nagroda Zdrowia 2020 wskazuje, że Meksyk w zeszłym tygodniu osiągnął 300 000 oficjalnie zmarłych, podczas gdy jest to pierwszy kraj na świecie, w którym zmarli pracownicy służby zdrowia, a także negatywnie Meksyk znajduje się w pierwszej piątce z największymi sierotami pod względem zgonów z powodu wirusa Corona . W którym apelował, aby nie bagatelizować sytuacji politycznej w naszym kraju i rozważać najgorsze scenariusze ratowania życia.

Rozumieć …

Mikron też zabija

Micron wydaje się być mniej niebezpieczny w porównaniu do Delta, zwłaszcza u osób zaszczepionych, jednak Światowa Organizacja Zdrowia podkreśliła, że ​​nie oznacza to, że powinien być klasyfikowany lub uznawany przez kraje za umiarkowany, ponieważ podobnie jak poprzednie warianty, omicron wprowadza ludzie byli hospitalizowani i zabici, według biologa i dyrektora generalnego WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus.

„Tsunami są tak duże i tak szybkie, że przytłaczają systemy opieki zdrowotnej na całym świecie” – powiedział. A kiedy tak się dzieje, dochodzi do utraty pracowników służby zdrowia i przeludnienia, na które choroby i inne schorzenia nie zwraca się w odpowiednim czasie uwagi. Szczepionki pozostają wysoce skuteczne w ograniczaniu hospitalizacji i zgonów.

READ  Gwałt na pociągu: Pasażerowie są świadkami napadu i nie przeszkadzają

W Stanach Zjednoczonych, gdzie dotyka je omikron i delta, Centers for Disease Control and Prevention zaleca szczepienie dzieci. Wszystkie osoby powyżej 5 roku życia mogą być chronione przed COVID-19 poprzez pełne szczepienie.

Czytaj więcej: Długotrwałe narażenie na zanieczyszczenie powietrza może zwiększać ryzyko zarażenia wirusem

Ponadto osoby powyżej 16 roku życia otrzymują szczepionkę przypominającą. Są kandydatami do dawki przypominającej pięć miesięcy po zakończeniu początkowej serii Pfizer-BioNTech, sześć miesięcy po zakończeniu początkowej serii Moderna i dwa miesiące po początkowej szczepionce J&J/Janssen, podczas gdy tylko dzieci w wieku 16-17 lat są kwalifikują się do uzyskania skierowania na szczepionkę Pfizer-BioNTech.

Liverpool pożycza wózek spacerowy z psem w swoim sklepie (wideo)