3 marca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Egipt i Polska zbudują nowe elektrownie atomowe

Kryzys energetyczny i transformacja energetyczna odnowiły światową debatę na temat energii jądrowej. Egipska Komisja Regulacji Jądrowych wydała w zeszłym tygodniu pozwolenie na budowę trzeciego reaktora w elektrowni El Daba, położonej około 320 kilometrów od Kairu.

W styczniu 2022 roku starano się o licencję na blok 3, wraz z licencją na czwarty reaktor. Budowa bloku nr 1 rozpoczęła się w lipcu ubiegłego roku, a bloku nr 2 w listopadzie.

W grudniu 2017 roku prezydent Egiptu Abdel Fattah El Sisi i prezydent Rosji Władimir Putin podpisali porozumienie o rozpoczęciu prac nad elektrownią. El Taba będzie miał plan Współpraca moskiewskaRosyjska państwowa spółka Rosatom zbuduje elektrownię i będzie dostarczać rosyjskie paliwo jądrowe przez cały okres jej istnienia.

posiadanie centrum Cztery jednostki WWER-1200, takie jak te, które działają już w zakładach w Leningradzie i Nowoworoneżu w Rosji oraz w zakładach w Ostrowcu na Białorusi. Prace techniczne przy pierwszym betonie nowego reaktora mają zostać wykonane w drugim kwartale 2023 roku.

Pierwsza elektrownia jądrowa w Polsce

Ze swojej strony polski rząd zawarł porozumienie w lutym amerykańskiej firmy Westinghouse zaprojektowanie i zbudowanie pierwszej elektrowni atomowej. początek Budowa obiektu w 2026 roku A zdaniem polskiego ministra środowiska, gdy w 2032 r. stanie się w pełni operacyjny, zapewni co najmniej 3,75 gigawatów (GW) dla krajowego systemu energetycznego.

Polska planuje otrzymać 6,6 GW energii elektrycznej rocznie Przestań emitować 8 mln ton CO2 rocznie, budując w ciągu najbliższej dekady co najmniej trzy elektrownie jądrowe, których budowę otrzymały firmy ze Stanów Zjednoczonych i Korei Południowej.
READ  Polska kupuje myśliwce, działa i czołgi z Korei Południowej